Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Trzecioligowe derby

Trzecioligowe derby

W andrzejkowy poranek sala liceum im. M.Konopnickiej była miejscem derbowych zmagań siatkarek Salosu i występujących pod szyldem rezerw LTS Legionovia kadetek z ekipy trenera Andrzeja Doktorskiego.

Aspirujące do drugiej ligi liderki Aleksandra Miętka nie sprawiły zawodu także pomagającemu mu w pracy solenizantowi Andrzejowi Kiełczewskiemu, wygrywając 3:1. Powody do zadowolenia miał również obchodzący w niedzielę swe imieniny szkoleniowiec LTS, którego podopieczne zdołały urwać seta faworyzowanym rywalkom.

Do stanu 17:17 obie drużyny toczyły bardzo wyrównany pojedynek i żadnej z nich nie udawało się odskoczyć więcej niż na dwa punkty. Dotknięcie siatki przez jedną z kadetek i skuteczna zagrywka Świderskiej sprawiła, że trener Doktorski poprosił o pierwszą przerwę w tym meczu. Kolejne dwa zdobyte punkty przez Salos wymusiły kolejną pauzę meczową na życzenie LTS. Uwagi szkoleniowca Legionovii nie przyniosły jednak spodziewanego efektu, bowiem Grzanka do spółki ze Słodownik i Świderską zapewniły Salosowi wygranie pierwszej partii.

Drugi set tego pojedynku przebiegał pod dyktando liderek. Widząc przewagę swego zespołu trener Miętek przy korzystnym stanie 17:10 zdecydował się na zmianę rozgrywającej, wpuszczając na boisko Martę Dąbrowską. Zmiana wystawiającej nie doprowadziła do odwrócenia losów tej partii, którą salosianki wygrały do 15.

W trzeciej odsłonie lepsze okazały się kadetki. Wykorzystały one lekkie rozluźnienie w obozie bardziej doświadczonych rywalek i z minimalną przewagą jako pierwsze zameldowały się na finiszu tej części gry. W tym fragmencie gry w ekipie Legionovii główny ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie córka trenera Doktorskiego – Marika, która wykorzystując dobre rozegranie Moniki Rasińskiej najczęściej znajdowała lukę w obronie rywalek. W tym dziele punktowania rywalek dzielnie jej sekundowały Anna Szerszeńska i Aleksandra Gąsiorowska.

Od początku czwartego seta w ekipie Salosu na rozegraniu ponownie pojawiła się Marta Grzanka. Jej obecność sprawiła, że poza pierwszą fazą tej partii, gdy kadetki prowadziły 5:3, poczynania jej koleżanek z drużyny nabrały właściwego wyrazu. Co prawda rozochocone wygraną w poprzednim secie siatkarki Doktorskiego długo nie zamierzały łatwo oddać pola rywalkom (11:12), jednak w miarę upływu tej części gry zaczęła się zaznaczać fizyczna dominacja starszych przeciwniczek. Widoczna determinacją w dążeniu do zwycięstwa sprawiła, że od stanu 15:20 mocne zbicia Słodownik, Sidorowskiej i Świderskiej nie pozwoliły kadetkom LTS na znalezienie skutecznego antidotum.

Po meczu w obu przeciwstawnych obozach widać było zadowolenie. Jednym przyniosło tak potrzebny komplet punktów, drugim wygranie seta z ekipą faworytek rozgrywek. Te błyszczące uśmiechy były natomiast piękną i chyba niewymuszoną oprawą dla pomeczowych życzeń dla wspomnianych na wstępie niedzielnych solenizantów.

LTS Legionovia II – Salos Legionowo 1:3

(18:25, 15:25, 25:23, 15:25).

LTS II: Rasińska, Szerszeńska, Doktorska, Gąsiorowska, Krauze, Klimkiewicz oraz Snopkiewicz (l), Scecewicz, Siekierko, Józwik

Salos: Grzanka, Słodownik, Świderska, Sidorowska, Bronisz, Staszak oraz Litwiniuk (l), Kiełczewska, Marta Dąbrowska, Chmielewska

źródło: gazetapowiatowa.pl