Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > „Jenny” Lang Ping: Chcemy zdobyć złoto

„Jenny” Lang Ping: Chcemy zdobyć złoto

Turecka potęga w żeńskiej siatkówce - Türk Telekom Ankara oficjalnie przedstawił nowego trenera zespołu, którym została “Jenny” Lang Ping. “Żelazny Młot” Lang, jak nazwano Chinkę, poprowadzi po raz pierwszy swój zespół w meczu Pucharu CEV przeciwko RC Cannes.

Przypomnijmy, że Lang Ping była członkiem reprezentacji narodowej Chin, która w 1984 roku zdobyła złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles. Jako kadrowiczka zdobyła także złoty medal Mistrzostw Świata w 1982 roku w Peru oraz Puchar Świata w latach 19981 oraz 1985.

W 1995 roku została szkoleniowcem chińskiej reprezentacji. Pod jej przewodnictwem Chinki zdobyły srebro na IO w Atlancie (1996) oraz zajęły drugie miejsce w 1998 roku podczas MŚ w Japonii. Lang Ping zrezygnowała z prowadzenia kadry chińskiej w 1998 roku z powodu problemów ze zdrowiem. Rok później objęła jako trener jeden z klubów we Włoszech, czego rezultatem był sukces w postaci wygranej w Lidze Mistrzyń i tytuły trenera roku.W 2005 roku została trenerem reprezentacji Stanów Zjednoczonych, którą prowadziła do 2008. Wraz z Amerykankami zdobyła srebro podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Feridun Bilgin, Prezydent klubu Türk Telekom Sports Club: Staramy się podwyższyć poziom tureckiej siatkówki. Odkąd pozyskaliśmy w Turcji Taymarys Aguero, inne zagraniczne zawodniczki zaczęły patrzeć na nasz kraj inaczej. Jesteśmy dumni, że Turcja staje się centrum zainteresowania zawodniczek. Wierzymy, że Lang Ping wniesie wiele do tureckiej siatkówki.

Bardzo szybko zdecydowałam się na przyjazd do Turcji – powiedziała Lang Ping. – Miałam okazję trochę odpocząć po Igrzyskach. Ale teraz czas na nowe wyzwanie. Odkąd gra tutaj wiele klasowych zawodniczek, turecka liga stała się bardzo profesjonalna. W zeszłym sezonie zespół zajął trzecie miejsce, ale teraz chcemy zdobyć złoto. A nie będzie to proste zadanie. Jak mówiłam już moim zawodniczkom, będziemy bardzo mocno pracować, aby to osiągnąć.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved