Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Występy Polek w 8. kolejce włoskiej Serie A

Występy Polek w 8. kolejce włoskiej Serie A

Kolejny łatwy mecz rozegrało Scavolini Pesaro, zaś tytuł MVP trafił do rąk Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Anna Podolec nie weszła na boisko, a jej Asystel Novara zwyciężył 3:2. Tie-breakiem skończył się też mecz Doroty Świeniewicz, ale jej Tena Santeramo przegrała z Zoppasem Conegliano.

Scavolini Pesaro nie miało największego problemu z pokonaniem Minetti Vicenza i tym samym utrzymało pozycję lidera. Spotkanie trwało przysłowiową godzinę z prysznicem. MVP meczu została Katarzyna Skowrońska, która miała 81% skuteczności w ataku, a jeszcze na początku tygodnia zmagała się z lekką kontuzją. Wszystkie trzy partie wyglądały podobnie. Scavolini od początku obejmowało przewagę, a potem spokojnie kontrolowało wydarzenia na boisku, dlatego trener Pesaro Guimaraes José Roberto mógł roszować składem. Scavolini wygrało kolejno do 17, 14 i 14.

Asystel Novara po zaciętym pojedynku pokonał Despar Perugia 3:2. W tym spotkaniu na parkiet nie wyszła Anna Podolec. Jednak jej koleżanki dały sobie radę. Pierwszy set padł łupem drużyny przyjezdnej (25:21). W następnej odsłonie gra toczyła się punkt za punkt, do czasu gdy na zagrywce pojawiła się Cristina Barcellini. Novara odskoczyła na 4 punkty, jednak Perugia nie poddała się, odrobiła straty, ale w końcówce zabrakło sił i Asystel wygrał do 20. na pierwszą przerwę techniczna zawodniczki schodziły przy stanie 8:6 dla gospodyń. Od tego momentu kibice mogli oglądać koncert gry w wykonaniu Novary. Siatkarkom Asystelu wychodziło niemal wszystko, zwyciężyły do 11. Wydawało się, że czwarta partia to tylko formalność i Novara wygra całe spotkanie 3:1. A tu niespodzianka. Podrażnione zawodniczki Desparu wygrały do 13. Na wyróżnienie zasługują Elisa Togut i Kim Willoughby. Początek tie-break’a jest idealny dla Novary (5:1), następnie zawodniczki tę przewagę kontrolowały. Ostatni punkt w meczu zdobyła Margareta Kozuch. Asystel wygrał do 7 i całe spotkanie 3:2. Dzięki czemu awansował z 6. na 5. miejsce w tabeli.Również pięć setów było potrzebnych, żeby rozstrzygnąć spotkanie pomiędzy Teną Santeramo a Zoppasem Conegliano. Dobry mecz rozegrała Dorota Świeniewicz, która zdobyła dla swojego zespołu 19 punktów, była najlepiej punktującą zawodniczką Teny. Niestety wyśmienita gra Polki to było za mało, żeby odnieść zwycięstwo nad wyżej sklasyfikowanym rywalem. Spotkanie było wyrównane. Warto opisać przebieg tie-break’a, w którym to Tena prowadziła 6:4. Następnie po atakach Bragi Luciany Do Carmo był remis po 6. Od tego momentu zawodniczki Zoppas przejęły kontrolę, wyszły na prowadzenie 13:9. mecz skutecznym atakiem zakończyła Do Carmo. Najlepszą zawodniczką w zespole Zoppas była Sarah Pavan. Drużyna Doroty Świeniewicz zajmuje aktualnie 11 lokatę.

Zobacz również:

Wyniki i tabela włoskiej Serie A kobiet

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved