Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen: Jestem w znakomitej formie

Mikko Oivanen: Jestem w znakomitej formie

Młody, zdolny o znakomitych warunkach fizycznych – mowa o atakującym Asseco Resovii Rzeszów. W rozmowie ze Strefą Siatkówki Fin Mikko Oivanen opowiada o swojej formie i czekającym go meczu z Jastrzębskim Węglem.

Gdy Mikko Oivanen podpisał 3-letni kontrakt z rzeszowskim klubem słychać było tylko pozytywne głosy. Jego głównymi zaletami są: młodość, dobre wyszkolenie techniczne, siła i świetne warunki fizyczne. We wszystkich dotychczasowych meczach, w których występował potwierdzał te opinie.

Mimo, że w ostatnim ligowym pojedynku z AZS-em Olsztyn nie znalazł uznania w oczach trenera, to fiński atakujący jest gotowy do gry w każdej chwili. – Od kilku tygodni jestem w znakomitej formie i świetnie się czuję. Czekam na swoją szansę by udowodnić swoją przydatność na boisku i pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa. – mówi Mikko Oivanen.Nie tylko Fin jest w dobrej formie. Wydaje się, że zespół z Rzeszowa powoli odnajduje swój rytm gry. Potwierdzają to dwa ostatnie spotkania. Zarówno to przegrane w Częstochowie, jak i zwycięski mecz z akademikami z Olsztyna. – Na każdy mecz wychodzimy z przekonaniem, że możemy wygrać. Gramy tak samo, czasem zmienia się wyjściowy skład. To jednak nic dziwnego, bo w drużynie mamy świetnych zawodników. – mówi Mikko Oivanen.

Atakujący Asseco Resovii uważa, że w meczu z Jastrzębskim Węglem, jego drużyna nie wystąpi w roli pewniaka: – Jedziemy tam by powalczyć o zwycięstwo, ale na pewno nie jesteśmy faworytem tego spotkania. Jeśli zagramy tak jak potrafimy najlepiej to mamy dużą szansę na wywiezienie jakiś punktów. Ostatni wygrany mecz dał nam pewność i wiarę we własne możliwości.

Mikko Oivanen nie wie zbyt wiele o drużynie z Jastrzębia, bo jak mówi: – Wszelkie informacje zostaną przedstawione na odprawie technicznej. Przekonuje jednak, że: – Każdego rywala szanuje i do meczu podchodzi z pełnym zaangażowaniem.

* Rozmawiała Weronika Grabowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved