Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wójcik: Chłopaki mają potencjał

Krzysztof Wójcik: Chłopaki mają potencjał

fot. archiwum

Zakończyła się I runda rozgrywek II ligi mężczyzn. Drużyny są na półmetku boju o miejsce w tabeli oraz możliwość gry w play-offach. O przebiegu tej rundy oraz o planach na fazę rewanżową opowiedział Krzysztof Wójcik - trener Ósemki ELMO Siedlce.

Katarzyna Szewczak: Jak ocenia pan grę swoich podopiecznych? Satysfakcjonuje Pana czwarte miejsce po I rundzie?

 

Krzysztof Wójcik : Ogólnie muszę przyznać, że jestem zadowolony z naszej gry, wyniku również, tym bardziej, że większość spotkań rozegraliśmy na wyjeździe. Tak jak już wiele razy mówiłem chłopaki mają potencjał i razem mogą wiele osiągnąć . 

Czy ma pan jakieś zastrzeżenia odnośnie gry Ósemki?

 

Jedyną rzeczą, która mnie martwi w ich postawie na boisku jest brak koncentracji. Stosunkowo często zdarza się, że w meczu odskakujemy na kilka punktów przewagi i zamiast konsekwentnie ciągnąć taką grę do końca, chłopaki dekoncentrują się, przez co przeciwnik zmniejsza różnicę punktową. W naszej grze jest jeszcze trochę niepewności. Są momenty zawahania podczas zagrywki czy ataku. Myślę jednak, że z biegiem czasu nauczą się odwagi i będą pewnie ruszać do każdej piłki .

 

Uważa pan, że drużyna jest już zgrana?

 

Nie da się stworzyć zgranego zespołu w 3 miesiące czy pół roku. Na to trzeba przez dłuższy czas pracować z dużym zaangażowaniem. Chłopaki w dalszym ciągu się poznają, odkrywają swoje możliwości, docierają się. Zespół w większości składa się z młodych osób, które cały czas uczą się i nabierają nowych umiejętności. Uważam, że jeśli ich rozwój będzie szedł dalej tą drogą to na koniec rundy rewanżowej znajdziemy się w pierwszej czwórce, co więcej będziemy walczyć o miejsce w pierwszej dwójce .

 

Jeśli chodzi o grę poszczególnych zawodników może pan kogoś wyróżnić?

 

Na razie nie chcę wyróżniać nikogo. Będzie można to zrobić dopiero na koniec sezonu. Nie mniej jest kilku zawodników, którzy już od kilku kolejek nie schodzą poniżej pewnego, zadowalającego poziomu gry. Bardzo mnie to cieszy i mobilizuje do dalszej pracy .

 

Jakie są plany na rundę rewanżową?

 

Od początku znacznie bardziej stawiałem na rundę rewanżową. W pierwszej dopiero poznawaliśmy poszczególne drużyny, ich styl gry, słabe i mocne strony. Teraz już jest pewien zarys. Umożliwi to dobranie odpowiedniej taktyki. Naszym dużym plusem jest to, że z 9 spotkań w nadchodzącej rundzie aż 6 będzie rozegranych na siedleckiej hali .

 

Plusem gry na siedleckim OSiRze jest przyzwyczajenie do własnej hali czy doping kibiców?

 

Na pewno dużo łatwiej jest grać na swojej hali. Ponad to przy takiej wspaniałej publiczności dużo łatwiej o zwycięstwo. Dużo przyjemniej gra się dla rzeszy fanów siatkówki i ich gorącym dopingu. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy są na naszych meczach i nas wspierają. Tacy ludzie dodają nam skrzydeł i chęci walki do ostatniej piłki. Jednocześnie zapraszam naszych kibiców na wszystkie mecze rundy rewanżowej, która rozpoczyna się już w najbliższą sobotę .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved