Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kluczem do zwycięstw jest… kolacja

Kluczem do zwycięstw jest… kolacja

Po porażce u siebie z Delectą Bydgoszcz (1:3) trener J.W. Construction OSRAM Politechniki Krzysztof Kowalczyk szybko zorientował się, w czym tkwi słabość jego drużyny. I jako panaceum zarządził co tydzień wspólne kolacje.

Podczas przygotowań do sezonu robiliśmy wszystko, żeby zintegrować zespół. To nam się udało, ale gdy rozgrywki ruszyły, zawodnicy mieli ze sobą coraz mniejszy kontakt. Po treningach jechali do domów i tyle – tłumaczy trener, który właśnie w tym upatrywał przyczyny słabej gry Politechniki, która po zwycięstwie w pierwszej kolejce nad AZS w Częstochowie przegrała pięć spotkań z rzędu.

Wpadłem na pomysł, aby organizować co tydzień wspólne kolacje. Dzięki temu moi siatkarze znów zaczęli się integrować także poza parkietem. Kolacje są obowiązkowe i będą się odbywać co tydzień – tłumaczy Kowalczyk.Choć za posiłki siatkarze płacą sami, nieszablonowy pomysł trenera przyniósł natychmiastowy skutek. Po pierwszym spotkaniu w restauracji Politechnika wygrała na wyjeździe z Jadarem Radom aż 3:0.

Nie powiem, gdzie będziemy się spotykać, bo siatkarze przychodzą bez żon ani swoich sympatii. Takie spotkanie trwa minimum dwie godziny. Wybieramy knajpy na każdą kieszeń. Zawodnicy konsultują się między sobą, gdzie idziemy. Rozmawiamy na różne tematy, niekoniecznie związane ze sportem. Pozwalam też moim podopiecznym napić się piwa. Atmosfera jest luźna – kończy trener.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved