Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Wellna: Młodość sprawia, że jesteśmy nieobliczalne

Katarzyna Wellna: Młodość sprawia, że jesteśmy nieobliczalne

fot. archiwum

W Gedanii Żukowo nie brakuje młodych, zdolnych zawodniczek. Jedną z nich jest Katarzyna Wellna. W rozmowie ze Strefą Siatkówki opowiada o swoim życiu na Wybrzeżu i ekipie, w której uważana jest za "starą" zawodniczkę.

Jesteś młodą siatkarką, ale już z pewnymi sukcesami na koncie…?

Katarzyna Wellna : Jak każda zawodniczka w lidze mam pewne sukcesy z nią związane. Nie są one być może zbyt spektakularne, ale liczę, że wciąż będę się rozwijać i kiedyś może zdobędę medal Mistrzostw Polski .

Jak siatkówka pojawiła się w twoim życiu i jakie w nim zajmuje miejsce?Kiedy byłam mała miałam problemy z kręgosłupem – skolioza. Lekarz zalecił wzmocnienie mięśni szkieletowych poprzez uprawianie sportu. W moim rodzinnym mieście, Złotowie, była już drużyna siatkarska. Moja starsza siostra chodziła na zajęcia z siatkówki w szkole. Poszłam w jej ślady. Można powiedzieć, że drogą przypadku doszłam do tego, co lubię w życiu najbardziej robić .

Od dwóch sezonów reprezentujesz barwy Gedanii, dobrze ci tu na Wybrzeżu?

Bardzo dobrze. Trójmiasto jest naprawdę piękne. Największym atutem jest oczywiście morze. Poza tym dużo gram w Gedanii, a jest to istotne dla siatkarek w moim wieku. Mimo tego, że mam 23 lata jestem uznawana za „starą” zawodniczkę w zespole .

Gedania Żukowo to najmłodsza drużyna w lidze, czy to w jakiś sposób stanowi o waszej sile?

Nie wiem czy młodość może stanowić o sile zespołu. Ambicja, chęć walki i głód sukcesu, z całą pewnością tak. Sądzę, że te cechy mają wiele wspólnego z młodością. Jedyne czego nam brakuje to zwycięstw, które pozwolą nam uwierzyć w siebie .

Obecnie zespół zajmuje ostatnie miejsce, w PlusLidze Kobiet. Nie taki był chyba cel drużyny na ten sezon?

Nasza drużyna przed sezonem nie dostała jasno sprecyzowanych celów. Tak naprawdę, w pełnym składzie jesteśmy dopiero od trzeciej kolejki. Trudno było, zatem ustalać coś przed sezonem, skoro skład nie był do końca jasny. Obecne miejsce w tabeli nie odzwierciedla zupełnie naszych możliwości. Stać nas na więcej i będziemy się starały to udowodnić w dalszej części rozgrywek .

Ostatni mecz z Farmutilem udowodnił, że Gedania to zespół, z którym trzeba się liczyć…?

Młodość sprawia, że jesteśmy nieobliczalne. Z jednej strony powoduje, że jesteśmy pełne ambicji i walki, innym razem daje znać o sobie brak doświadczenia. Ciężko jest to pogodzić. To nie jest też tak, że zagrałyśmy jeden mecz z Farmutilem. Wcześniej poległyśmy po walce z Bydgoszczą i Białymstokiem. Udowodniłyśmy już dużo wcześniej, że trzeba się z nami liczyć .

Niewiele zabrakłoby wygrać to spotkanie. Świetnie zagrałyście w elemencie obrony jak i kontrataku. Czy to są wasze najmocniejsze strony?

Naszą najmocniejszą stroną jest zespołowość. Wszyscy przed sezonem skazali nas na spadek. Chcemy zaprzeczyć tym teoriom. Damy z siebie wszystko, żeby po rundzie zasadniczej znaleźć się w „ósemce” .

Cel zespołu na najbliższe dwa spotkania z Calisią i Aluprofem to…?

Celem każdego zespołu jest zwycięstwo, dlaczego u nas miałoby być inaczej?

Twój siatkarski wzór?

Taismary Aguero – Urodzona na Kubie, siatkarka reprezentacji Włoch, w której zadebiutowała w 2007 roku. Obecnie jest zawodniczką tureckiego Turk Telekom Ankara. – (przyp. Red.)

O czym marzy młoda i zdolna siatkarka?

O rozwoju i sukcesach .

Tego ci właśnie życzę i dziękuję za rozmowę.

* rozmawiała Weronika Grabowska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved