Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadeci w turnieju „Mini EEVZA”

Kadeci w turnieju „Mini EEVZA”

Już w najbliższy weekend w Cetniewie reprezentacja Polski kadetów weźmie udział w międzynarodowym turnieju "Mini EEVZA". "Biało - czerwoni" podejmować będą reprezentacje Rosji, Białorusi, Łotwy i Estonii.

Między 17. a 23 listopada w Spale po raz kolejny zorganizowano tzw. Campy, podczas których wyłoniono dwunastkę zawodników, którzy w najbliższy weekend reprezentować będą nasz kraj w międzynarodowym turnieju „Mini EEVZA”. Powołani zawodnicy to rocznik 1993, który w przyszłym roku rozpocznie naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Będzie to ich pierwszy międzynarodowy turniej – mówi o wybranej dwunastce Maciej Zendeł, który zajmie się szkoleniem. – Chłopcy dopiero wchodzą w siatkówkę reprezentacyjną. Mają dobre warunki fizyczne, a przede wszystkim zapał i chęć do gry. Od tego jak będą pracowali w dużej mierze zależeć będzie to, co osiągną w swojej dalszej karierze.Skład kadry:

Rozgrywający:
Wiktor Karpinia, Jakub Wagner

Środkowi:
Adrian Budzki, Marek Kamiński, Konrad Mucha

Przyjmujący:

Michał Kaczyński, Łukasz Łapszyński, Kacper Gajowczyk,
Piotr Orczyk, Sławomir Soltz

Atakujący: 
Jakub Wachnik

Libero:
Bartosz Luks

EEVZA to angielski skrót nazwy strefy Wschodnioeuropejskiej w siatkówce. W Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej są cztery strefy: bałkańska, północnoeuropejska, środkowoeuropejska i wschodnioeuropejska, które zrzeszają po 8 krajów każda. Polska należy do strefy wschodnioeuropejskiej. Jej siedziba znajduje się Rydze, a wspólnie z nami do strefy tej należą: Rosja, Azerbejdżan, Białoruś, Estonia, Litwa, Łotwa i Ukraina.

W ciągu najbliższego weekendu powołani do reprezentacji Polski kadeci zmierzą się z Białorusią, Estonią, Łotwą i Rosją. Mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym.

*Autor – Natalia Starosta

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved