Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > GTPS godnie pożegnał puchar

GTPS godnie pożegnał puchar

W rewanżowym meczu V rundy Pucharu Polski GTPS pokazał charakter i wygrał w Wieluniu. Jednak szanse na awans gorzowianie zaprzepaścili już wcześniej.

Porażka 0:3 w pierwszym meczu i minus 15 w małych punktach praktycznie przekreślały nadzieję. Ale będący od kilku dni na fali GTPS udowodnił, że m.in. ostatni triumf nad liderem z Bielska-Białej wcale nie był dziełem przypadku.

Już na otwarcie gorzowianie pokazali, że są mocni, bo wyciągnęli wynik ze stanu 4:8 na 13:12. Potem było jeszcze lepiej: 19:16 i 22:18 dla gości. Gorzowianie znakomicie grali w ataku i tłamsili rywali skuteczną zagrywką. Ale w końcówce Pamapol dogonił rywala i zdołał przechylić szalę na swoją korzyść.

Choć sprawa awansu była już przesądzona, nikt nie odpuszczał. W drugim secie prawie do końca trwała walka punkt za punkt. Tym razem w grze na przewagi szczęście uśmiechnęło się do gorzowian. Podobnie było w kolejnej partii. Choć na początku przegrywali 2:5, ostatnie akcje należały zdecydowanie do przyjezdnych.

Od połowy czwartego seta gospodarze stracili chyba wiarę w pokonanie GTPS-u i gorzowianie wygrali pewnie do 17.

Siatkarz Pamapol Wieluń – Rajbud Development GTPS Gorzów Wlkp. 1:3

(27:25, 27:29, 21:25, 17:25)

Siatkarz: Matejczyk, Bartodziejski, Buniak, Lubiejewski, Sarnecki, Zajder, Kryś (libero) oraz Błoński, Sobala, Kosmęda, Zychla, Paniączyk

GTPS: Wroński, Grzesiowski, Stępień, Kamiński, Wołosz, Kudłacik, Kaniowski (libero) oraz Borczyński, Olichwer, Maciejewicz