Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > ALS: Mrągowska Superliga kobiet

ALS: Mrągowska Superliga kobiet

Dziś w ramach drugiej kolejki mrągowskiej Superligi wyjątkowo w hali I Liceum Ogólnokształcącego zmierzyły się ze sobą drużyny ZSZ z LO oraz ATUT z ekipą „Harpie”. Emocji było sporo, bo pierwszy mecz zakończył się w tie–breaku.

Chcące przełamać złą passę (przegrana w mistrzostwach powiatu oraz w pierwszej kolejce) dziewczyny z LO I wyszły na parkiet bardzo skupione i zdeterminowane. Pierwszego seta potraktowały jednak jako rozgrzewkę. Zagrały słabo, zawiniła przede wszystkim komunikacja na boisku. Pewne siebie zawodniczki ZSZ nie dały wyrwać sobie przewagi i zwyciężyły pierwszego seta 25:21.

Drugiego ostro zaczęły reprezentantki LO. Szybko uzyskały kilkupunktową przewagę i starały się ją utrzymywać. Dobrze serwowała Małgorzata Gadomska, dzięki czemu różnica oczek rosła. Podopieczne trenera Cybula zaczęły się gubić i wyglądało na to, że przestraszyły się dobrze grających dziś koleżanek z innej szkoły. Zawodniczki LO szły za ciosem i pewnie wygrały drugiego seta. O losie meczu miał zadecydować tie–break.

Zmęczone siatkarki musiały znaleźć dodatkowe siły na batalię do magicznego piętnastego punktu. Na początku gra była bardzo szarpana. Zawodniczki z obu stron siatki nie kończyły swoich prób ataku. Po okresie nerwów nadszedł czas na prawdziwą siatkarską wojnę. Zaczęła się spektakularna gra. Długie wymiany, poświęcenie – kibice mogli być zadowoleni z widowiska. Bardzo dobrze przyjmowały dziewczyny z LO – Monika Rudnicka i Karolina Rytel, co pozwoliło rozegrać dobrą piłkę i w efekcie skończyć atak. Głównie dzięki temu przy zmianie stron prowadziły kilkoma punktami. Zawodniczki ZSZ straciły wiarę w zwycięstwo. Załamany trener Cybul pod koniec dokonał jeszcze dwóch zmian, jednak na nic się to zdało. Seta i cały mecz wygrały szczęśliwe zawodniczki LO I Mrągowo i przełamały swoją złą passę porażek.

W drugim meczu drużyna ATUT odniosła swoje drugie zwycięstwo. Tym razem doświadczone zawodniczki pokonały zespół „Harpie” 2:0.