Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 8. kolejki hiszpańskiej Superligi

Strefowe podsumowanie 8. kolejki hiszpańskiej Superligi

Wydarzeniem kolejki jest na pewno pierwsza porażka lidera, Valeriano Allés Menorca, której doznał z wiceliderem, C.V. Albacete. Taki rezultat nie zmienia jednak układu tabeli – drużyna z Balearów nadal pozostaje na czele tabeli.

Valeriano Allés Menorca Volei nie jest już jedyną niepokonaną drużyną w lidze po porażce 0:3 z C.V. Albacete. Gospodynie lepiej potrafiły znieść presję i nerwy, a dzięki dobrej postawie Sary Pérez kontrolowały przez cały czas wynik spotkania. Popisem gry miejscowych był set drugi, w którym cały czas utrzymywały sporą przewagę, wynoszącą momentami nawet dziewięć punktów. Jednak rezultat konfrontacji lidera z wiceliderem pozostaje bez wpływu na końcowy układ tabeli, gdyż ekipa z Minorki nadal zajmuje pierwsze miejsce.

W meczu pomiędzy CV La CAja de Canarias a Voley Sanse, lepsza w pięciu setach okazała się ta pierwsza ekipa. Zawodniczki z Wysp Kanaryjskich pokazały, że są obecnie w dobrej formie. Po deklasacji w secie drugim, którego wygrały 25:9, podrażnione tym faktem rywalki wygrały dwa następne sety i doprowadziły do tie-breaka (tu głównie wyróżniały się Silvía Fernández de Velasco i Elena Butnaru). W decydującej partii Sanse popełniło jednak więcej błędów niż rywal, co zadecydowało o tym, że nadal pozostaje bez zwycięstwa na koncie.

VA Toledo na wyjeździe pokonało Palmę Volley 3:2. 48 punktów zdobytych łącznie przez Jelenę Alajbegi Desiree Glod nie wystarczyło w konfrontacji z dobrze dysponowaną Natalią Kvasnytsia, której 25 punktów walnie przyczyniło się do zwycięstwa gości. Po meczu szkoleniowiec Palmy, Ernesto Rodríguez, powiedział: – Mecz był bardzo wyrównany. Mieliśmy swoje szanse, ale maleńkie detale zadecydowały o wyniku spotkania. To jest nasza pierwsza porażka u siebie. Nie sądzę, by ta porażka jakoś nas dotknęła.

Haro Rioja Voley pokonała ekipę Jamper Aguere w spotkaniu, w którym zawodniczki obydwu drużyn pokazały kawał dobrej siatkówki. Jednak bardzo dobra dyspozycja w elemencie przyjęcia oraz niezwykle mocne ataki dały gospodyniom zasłużone zwycięstwo. Po bardzo wyrównanym pierwszym secie (zakończonym zresztą wynikiem 28:30), który padł łupem przyjezdnych, w następnych partiach górą była ekipa Rioja. Najbardziej jednostronna była ostatnia, czwarta, partia spotkania, gdzie gospodynie miały cały czas kilkupunktową przewagę.

Universidad de Burgos pokonało po bardzo emocjonującym, pięciosetowym pojedynku, Tenerife Marichal. Akademiczki wykorzystały słabości przeciwniczek i dzięki tej wygranej awansowały w tabeli.

CAV Murcia 2005 pokonało Ciudad Las Palmas G.C. Cantur 3:0. W tym meczu w drużynie Murcii czołową rolę odgrywała młodziutka, bo zaledwie dwudziestoletnia, rozgrywająca María Revilla. Kierowała poczynaniami swojej ekipy bardzo mądrze, co w połączeniu z dobrą gry Priscili Rivero oraz Diany Castano, musiało przynieść efekty. Podopieczne Sergio Miguel Camarero próbowały zmienić losy meczu, ale zawodniczki Murcii nie pozwoliły im na to.