Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Pierwsze zwycięstwo Cuprum Lubin

II liga mężczyzn: Pierwsze zwycięstwo Cuprum Lubin

W Lubinie kibice wreszcie doczekali się zwycięstwa. Miedziowi dosłownie wyrwali dwa punkty gościom. Mecz nie układał się po ich myśli, jednak potrafili odrwócic losy spotkania.

Set pierwszy wyrównany był tylko do stanu po 10. Potem sulęcinianie wspierani głośnym dopingiem swoich kibiców, którzy licznie przybyli do Lubina uzyskali, po serii błędów miejscowych, wysoką przewagę, której nie oddali już do końca.

Drugi set rozpoczął się identycznie. Najpierw wyrównana walka, potem Olimpia uzyskuje przewagę. Przy stanie 20:15 dla Sulęcina ich gra jednak załamuje się i gospodarze doprowadzają do emocjonującej końcówki seta w której wychodzą zwycięsko.

Trzeci set rozgrywany jest zgodnie ze scenariuszem seta drugiego. Gospodarze najpierw przegrywają, potem gonią wynik i mają w górze piłkę setową. jednak Adam Pietrzak zostaje zablokowany i to goście za chwilę prowadzą w setach 2:1.

Gospodarze jednak tego dnia nie zamierzają łatwo oddać pola. Gładko wygrywają partię czwartą i po raz czwarty w tym sezonie doprowadzają do tie-breaka.

Piątego seta znakomicie zaczynają siatkarze lubuscy, szybko obejmując prowadzenie 2:0. Szybka reprymenda trenera Kruka przynosi efekty i to miejscowi przejmują inicjatywę. Przy zmianie stron jest 8:5 dla miejscowych, za chwilę lubinianie dorzucają jeszcze jedno oczko i spokojnie kontrolują grę. Olimpia popełnia coraz więcej błędów a lubinianie wykorzystują to bezlitośnie. Za chwilę wielka radość na sali.

Lubinianie odnoszą pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Mamy nadzieję, że jest to zapowiedź lepszej gry miedziowych i ich powolnego marszu w górę tabeli.

Wartym podkreślenia jest także wysoki poziom sędziowania tego meczu. Para arbitrów nie popełniła praktycznie żadnego błędu w spotkaniu.

MKS Cuprum Lubin – STS Olimpia Sulęcin 3:2

(16:25, 25:23, 24:26, 25:21, 15:12)

Cuprum Lubin : Oczkowski, Sosiński, Pietrzak, Wojnowski, Kozar, Dykas, Paliński (libero) i Płotnicki, Zwierko, Malec, Pawlik, Lewicki

Olimpia Sulęcin : Chajec, Gaca, Boguta, Pic, Miarka, Bartuzi, Nakonieczny (libero) i Idzikowski, Rzeszotek