Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wielkie imprezy siatkarskie w wielkiej hali

Wielkie imprezy siatkarskie w wielkiej hali

fot. archiwum

Według planów rządu i władz Warszawy w stolicy powstanie hala sportowa, która ma pomieścić 17 tys. widzów, choć wstępne negocjacje nie wykluczają, że nowy obiekt byłby przystosowany na przyjęcie nawet 20 tys. publiczności.

Hala, która powstanie obok stadionu narodowego będzie jedną z najnowocześniejszych hal widowiskowych w Europie.

Polska strona chciałaby mieć u siebie obiekt podobny do hal O2 w Londynie i Berlinie. Pierwsza mieści 20 tys. widzów, druga 16 tys. Apetyt Warszawy zaspokoiłaby tak duża widownia.

Nie interesuje nas obiekt mniejszy niż o pojemności 15 tys. Powód jest prosty. Aby pozyskać dużą imprezę sportową, już teraz trzeba mieć halę na minimum 12 tys. widzów. Przed nami są mistrzostwa świata w siatkówce w 2014 r. i musimy być na nie gotowi – zapewnia Wilczyński .Skarb Państwa chciałby do takiej inwestycji wnieść grunt, najlepiej na terenie Narodowego Centrum Sportu. Międzynarodowe konsorcjum podjęłoby się budowy i zarządzania ogromnym obiektem.

To byłaby gwarancja, że będzie on tętnił życiem. Hala ma bowiem być jednocześnie centrum rozrywkowym z multipleksem, sklepami, alejkami handlowymi, restauracjami, częścią wystawienniczą i konferencyjną. To ożywiłoby okolice Stadionu Narodowego, który w planach nie ma tak bogatej infrastruktury.

źródło: Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved