Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Częstochowianie górą po tie-breaku

II liga mężczyzn: Częstochowianie górą po tie-breaku

fot. archiwum

Pojedynki Delic-Polu Częstochowa oraz SMS-u Spała zawsze mają niezwykle zacięty przebieg. Podobnie było również i dziś. Częstochowianie potrzebowali aż pięciu setów, by szalę zwycięstwa przechylić na swą korzyść.

Otwarcie tego pojedynku absolutnie nie wróżyło niczego dobrego dla gospodarzy, którzy przy znakomitym serwisie Patryka Szczurka nie potrafili złapać własnego rytmu gry i dość szybko pozwolili uciec rywalom (0:5). Wywalczoną przewagę zawodnicy ze Spały utrzymywali przez całego seta, do czego przyczyniły się ich świetna zagrywka oraz niezastąpiony w ataku Miłosz Hebda (9:14). Częstochowianie nie kończyli swoich akcji, na co wpływ miała słaba jakość przyjęcia, dużo trudności sprawiało im także wykorzystywanie kontr (16:21). W końcówce po obu stronach zaczął funkcjonować blok, jednak przyjezdni mimo wszystko nie dali sobie wydrzeć wygranej (19:25).

 

Druga odsłona to ponownie lepszy start gości, którzy jeszcze raz uzyskali przewagę (2:4). Dwa błędy po stronie podopiecznych trenera Grzegorza Rysia doprowadziły do wyrównania (6:6), ale już po chwili przyjezdni ponownie odskoczyli, wykorzystując błędy częstochowian (8:11). Falujący przebieg seta oraz zmienne postawy siatkarzy spowodowały, że doszło do kolejnego remisu (13:13), w czym niemały udział miał serwis Krzysztofa Ferka . Ożywienie na parkiet wnieśli także rozgrywający – Adrian Kraś oraz środkowy Rafał Sokołowski , którzy pozostali na boisku już do ostatnich piłek. Choć w końcówce partii gospodarze prowadzili już 21:18, to seria własnych pomyłek i ponownie świetnie spisujący się Miłosz Hebda spowodowały, że pojawiły się prawdziwe emocje i nerwy (23:23). Więcej spokoju i opanowania zaprezentowali jednak zawodnicy Delic-Polu, przez co wynik meczu pozostawał sprawą otwartą (26:24). 

W trzecim secie pobudzeni wygraną gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i poszli za ciosem. Szybująca zagrywka Wojciecha Dziurkowskiego oraz mnożące się błędy zawodników Spały dały częstochowianom wysokie prowadzenie (8:4). Rewelacyjnie spisywali się środkowi – Rafał Sokołowski oraz Jakub Blachura , którzy bardzo skutecznie pracowali na siatce (16:9). Na precyzyjny serwis gospodarzy oraz ich dominację w bloku żadnej recepty nie potrafili znaleźć atakujący ze Spały (19:10). Nieporozumienia w SMS-ie oraz kolejna seria Wojtka Dziurkowskiego pozwoliły dokończyć partię i "dowieźć" wysoki wynik (25:15).

 

Czwarta odsłona w całości przebiegała pod dyktando siatkarzy ze Spały. Niższa skuteczność w ataku częstochowian i z drugiej strony dobra postawa Miłosza Hebdy oraz wspierającego go na skrzydle Adriana Buchowskiego sprawiły, że na tablicy wyświetlił się wynik 8:11. Serie pomyłek gospodarzy oraz bezwzględne korzystanie z okazji do zdobycia punktów u przyjezdnych ułatwiły przeciwnikom częstochowian walkę o tie-break (15:19). Choć nic nie zapowiadało wyrównanej końcówki, gracze Delic-Polu odbudowali się i zmobilizowali, Adrian Kraś uruchomił środkowych, częstochowianie wybronili kilka piłek (24:24). Goście nie wypuścili jednak zwycięstwa z rąk i postawili w tym secie przysłowiową "kropkę nad i" (26:24).

 

Tie-break jest siatkarską loterią i w jego trakcie wszystko może się wydarzyć. Na szczęście dla gospodarzy zafundowali oni sobie świetny początek (6:3). Gdy w polu serwisowym pojawił się Wojciech Dziurkowski i dystans pomiędzy drużynami jeszcze się zwiększył – przyjezdni zaczęli mieć problemy w przyjęciu i wyrzucali piłki w aut (10:5). Będący na fali wznoszącej gracze Delic-Polu, byli na tyle zdeterminowani i zdecydowani w walce o dwa punkty, że nie dopuścili już rywali do głosu. Mocnymi zbiciami Marcina Boruca i pomyłką na zagrywce zakończył się cały pojedynek (15:10).

 

Delic-Pol Norwid Częstochowa – SMS II PZPS Spała 3:2

(19:25, 26:24, 25:15, 24:26, 15:10)

 

Składy zespołów:

Delic-Pol : Dziurkowski, Kwasowski, Kupisz, Blachura, Szcześniewski, Ferek, Ciupa (libero) oraz Kraś, Sokołowski, Boruc, Swodczyk.

SMS : Golec, Buchowski, Kalembka, Hebda, Szczurek, Dryja, Kaczmarek (libero) oraz Szewczyk, Bachmatiuk, Nożewski, Romać.

 

Zobacz również:

Wyniki 9. kolejki oraz tabela grupy 2. II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved