Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Rewelacyjny występ lidera

I liga: Rewelacyjny występ lidera

Siatkarze BBTS-u potwierdzili, że nie są przypadkowym liderem I ligi. Natomiast wielunianie, prócz Marcina Lubiejewskiego, byli właściwie cieniami samych siebie.

Bielszczanie byli konsekwentni wobec rywala, aż „do bólu”. Podopieczni Grzegorza Wagnera szybko objęli wysokie prowadzenie 12:7, ale po chwilowym przestoju goście zredukowali straty do dwóch punktów (13:11). Reakcją trenera BBTS-u była prośba o czas i gospodarze znów odskoczyli. Inną, bardzo trafną decyzją było desygnowanie Jana Króla w miejsce Pawła Mikołajczaka. Atakujący BBTS zaliczył iście „krolewski” występ. Blok Pamapolu z rzadka potrafił powstrzymać Króla. Na podobnym poziomie zagrali zresztą także pozostali gracze z Bielska-Białej. Ich porywający mecz liczna publiczność nagrodziła brawami na stojąco.

Dodajmy, że druga odsłona przebiegała łudząco podobnie do premierowej partii. Z tą tylko różnicą, że siatkarze z Wielunia popełnili mnóstwo błędów w zagrywce. Najwięcej emocji dostarczyła końcówka trzeciego seta. Po bloku Macieja Kałasza na Michale Paniączyku miejscowi prowadzili 20:18. Goście wyrównali na 21:21 po błędzie Grzegorza Pająka, a po pomyłce w przyjęciu Bartosza Sufy przyjezdni mieli piłkę setową (24:23). I znów 30-sekundowa przerwa przyniosła pożądany efekt. Wyrównał atakiem Król, który w następnej akcji zablokował Marcina Lubiejewskiego. Po kontrze Tomasza Tomczyka, a w tym elemencie bielszczanie grali wybornie, gospodarze zdobyli ostatni punkt w meczu.

BBTS Bielsko-Biała – Pamapol Siatkarz Wieluń 3:0

(25:20; 25:19; 26:24)

Pamapol Siatkarz Wieluń: Żmuda, Lubiejewski, Błoński, Matejczyk, Sobala, Zajder, Kryś(libero) oraz Sarnecki, Paniączyk i Buniak

Trener: Damian Dacewicz

BBTS Bielsko-Biała: Tomczyk, Gaca, Pająk, Jaszewski, Mikołajczak, Kałasz, Sufa (libero) oraz Król

Trener: Grzegorz Wagner