Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pierwsze zwycięstwo Delecty Bydgoszcz

PlusLiga: Pierwsze zwycięstwo Delecty Bydgoszcz

W bardzo dobrych nastrojach będą wyjeżdzać z Warszawy siatkarze Delecty Bydgoszcz, którzy odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując gospodarzy 3:1.

Zaczęło się od spokojnej gry Delecty. Ekipa Wspaniałego potrafiła wykorzystać błędy przeciwnika i przy stanie 2:5 trener gospodarzy wziął pierwszy czas. Potem częściej mylili się bydgoszcanie i Warszawa doprowadziła do stanu 9:10. Przy wyniku 13:14, Nowak zablokował skutecznie rywala i Delecta zdobyła piętnasty punkt, jednak na drugą przerwę techniczną to Politechnika schodziła jako prowadzący, m.in. dzięki asowi serwisowemu Rybaka. Niedługo potem w identyczny sposób udało się odpowiedzieć Pieczonce. Końcówka seta była bardzo zacięta. Przy stanie 21:20 dla Warszawy, drugi czas wziął Krzysztof Kowalczyk. Cerven skutecznie zaatakował ze środka. Następnie Kłos serwuje poza boisko. Augustyn wchodzi za Lipińskiego, aby podwyższyć blok. Nowakowi udało się zablokować przeciwnika i zrobiło się 24:22 dla bydgoszczan. Gospodarze przegrali seta po ataku w taśmę.

Odsłonę nr 2 inauguruje udany blok Cervena. Następnie toczyła się niezwykle wyrównana walka – punkt za punkt, z wyróżniającym się Janczakiem. Delecta odskoczyła na dwa punkty po świetnym i zaskakującym ataku Lipińskiego z drugiej piłki. Przerwa dla gospodarzy. Do końca tego niezwykle wyrównanego i długiego seta żadnej z drużyn nie udało się już odskoczyć na więcej niż 2 oczka. W ekipie Politechniki świetnie spisywał się Gladyr. Na uznanie zasługują jego bloki. Po ataku Cervena był wynik 20:18 dla Delecty, warszawiacy poprosili o drugą przerwę. Udało im się doprowadzić do remisu – po 21.Wtedy o drugi już czas poprosił trener Wspaniały. Po wyczerpującej batalii, Rybak posyła piłkę w aut. Delecta zwycięża w stosunku 33 do 31.

Set trzeci to duża „nerwówka”, zwłaszcza w szeregach Chemików. Po bardzo wyrównanym początku, gospodarze odskakują kolejno na 6:4, 8:6 i 10:8. Po jednym z udanych ataków Rybaka, Warszawa prowadziła 11:9. J.W. Construction uciekło następnie na 5 punktów, zwłaszcza dzięki dobrej grze wspomnianego wcześniej Rybaka. Nadzieja dla przyjezdnych odżywa, kiedy Sopko przebija piłkę po bloku – stan seta 20:17. Rybak i Sikorski wespół z resztą swej ekipy nie wypuszczają jednak szansy z rąk i drugi z wyżej wymienionych wykorzystuje setballa (25:20).

Ostatnią partię rozpoczyna walka punkt za punkt, jednak głównie dzięki błędom miejscowych, Delecta wychodzi na 4 – punktowe prowadzenie 10:6. Po przerwie dla Politechniki, bydgoszczanie jeszcze zwiększają przewagę. Wrażenie robi skuteczny atak Janczaka po długiej wymianie. Kilkupunktowa przewaga gości utrzymuje się już do końca. Chemik kontroluje sytuację. przy prowadzeniu bydgoszczan 19:14 o drugi czas prosi trener Kowalczyk. Przerwa przyniosła zamierzone cele, warszawiacy doprowadzili do stanu 22:20. Po skutecznym bloku Cervena, na tablicy widniał rezultat 24:20 dla gości. W decydującym momencie dla wyniki spotkania, Neroj nie wytrzymał i posłał piłkę w siatkę. Delecta pod wodzą Waldemara Wspaniałego wygrała za 3 punkty!

MVP meczu został wybrany Krzysztof Janczak.

AZS Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz 1:3

(22:25, 31:33, 25:20, 21:25)

AZS Politechnika Warszawska: Położewicz, Kłos, Kapelus, Skórski, Rybak, Gladyr, Milczarek (libero) oraz Neroj i Buszek

Delecta Bydgoszcz: Lipiński, Nowak, Cerven, Pieczonka, Sopko, Janczak, Dębiec (libero) oraz Kokociński, Augustyn, Krzywiecki, Kaczmarek i Konarski