Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Szczecinianki muszą wygrać

I liga kobiet: Szczecinianki muszą wygrać

fot. archiwum

Chemik Police podejmie w sobotę outsidera - AZS Poznań, a Piast Szczecin zagra z rewelacyjnym beniaminkiem - Remagum Mysłowice. Poznanianki zajmują aktualnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Nie ma znaczenia, kto jest na jakiej pozycji i ile ma lat. Jeśli akademiczki nie przestraszą się spotkania z nami już w szatni, to na pewno się postawią i może być ciężko. Znam trenera Marka Muszyńskiego , który te siatkarki wychował i wiem, że dla nas to nie będzie spotkanie z gatunku łatwych i przyjemnych. Poznanianki muszą walczyć w każdym meczu, jeśli chcą zaistnieć w siatkówce – podkreśla trener policzanek Mariusz Bujek . – My im zadania nie ułatwimy, bo mamy dobre miejsce w lidze i nie chcemy go stracić. W sobotę zaczynamy nowy rozdział i wszyscy bardzo się staramy, by zapisać go w pozytywny sposób .

 

Niestety, podobnie jak w poprzednich sezonach, kluby nie porozumiały się co do tego, by spotkania rozegrać w niekolidujących ze sobą godzinach. Oba mecze rozpoczną się o godz. 18. – Zgodnie z terminarzem, tylko my mieliśmy grać u siebie, a Piast w Mysłowicach. Nikt nie poinformował nas, że Piast tę kolejkę zagra u siebie. Nie możemy i nie czujemy się w tej sprawie winni – mówi Bujek . 

Podobnie tłumaczą się działacze szczecińskiego zespołu. – Dialog z klubem z Polic jest dla nas istotny, dlatego na przyszłość będziemy dbać o to, by godziny się nie pokrywały – deklaruje szef klubu, Paweł Płuciennik . – Tym razem nie miałem do tego głowy, bo po meczu pucharowym z Budowlanymi Łódź okradziono mnie ze wszystkich dokumentów. Szkoda, że Chemik nie ma swojego serwisu internetowego, wtedy byłoby nam łatwiej reagować – dodaje.

 

Piast zagra u siebie na prośbę przeciwnika. Musi wygrać, bo sam Płuciennik w rozmowie z "Gazetą" zapowiedział, że w przypadku porażki może dojść do zmian w zespole.

 

*Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved