Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zbigniew Żurek: Liga jest bardzo wyrównana

Zbigniew Żurek: Liga jest bardzo wyrównana

Zbigniew Żurek jest wielunianinem grającym w zespole Avii Świdnik. Ostatnio przyszło mu zagrać przeciwko poprzedniemu klubowi. - Bardzo miło się tu wraca - przyznał zadowolony, tym bardziej, że jego zespół wygrał.

Jak oceniasz to spotkanie?

Spotkanie było na pewno bardzo emocjonujące, zakończone na naszą korzyść. Pierwsze dwa sety niestety przegraliśmy. W następnych mogliśmy już trochę powalczyć. Dla nas to była nowa hala. W Wieluniu graliśmy dopiero pierwszy raz w pierwszej lidze. Wszystko poznawaliśmy i myślę, że było to widać w pierwszym secie. Na szczęście gospodarze zaczęli robić coraz więcej błędów, my z tego skorzystaliśmy i wygraliśmy to spotkanie.Czy ty też pierwszy raz grałeś na tej hali?

Tak. To był mój pierwszy występ. Miałem wprawdzie przyjemność już trenować na tej hali, ale mecz ligowy zagrałem po raz pierwszy.

Co się stało, że w tym trzecim secie zagraliście lepiej i odwróciliście losy spotkania?

Gospodarzom szwankowała trochę zagrywka. W dwóch pierwszych setach bardzo dobrze zagrywali, ciężko gra się z takim przeciwnikiem. W trzecim i czwartym secie zaczęliśmy więcej przyjmować i zagrywać do siatki, uruchomiliśmy wtedy środkowych. Wydaje mi się, że to było głównym czynnikiem.

Jak oceniasz swoją grę w tym meczu?

Jestem z siebie zadowolony, tak w ataku jak i w przyjęciu poszło mi bardzo dobrze.

Jak ci się podoba atmosfera na hali w porównaniu ze Świdnikiem?

Jeśli chodzi o atmosferę w Świdniku, to nie będę się wypowiadał. Tutaj atmosfera bardzo mi się podoba, wszyscy żyją meczem i naprawdę bardzo fajnie się grało.

Jesteś wychowankiem wieluńskiego WKS-u. Jak wspominasz grę w tym klubie?

Grałem tu dosyć krótko, bo tylko przez okres szkoły podstawowej, ale bardzo miło to wspominam, bo z WKS-em zakończyłem grę na 5. miejscu w Polsce w kategorii młodzików. Potem grałem już w AZS Częstochowa. Bardzo miło się tu wraca. Klub z Wielunia ma teraz grupę na bardzo wysokim poziomie, są kibice, ładna hala, naprawdę to cieszy.

Czy masz faworyta do pierwszej czwórki?

Ciężko określić faworyta, bo liga jest bardzo wyrównana. Myślę, że będziemy to my, potem Wieluń, a dwie pozostałe drużyny to otwarta sprawa.

Co powiedzieli Ci rodzice, którzy obserwowali to spotkanie z trybun?

Złożyli mi gratulacje.

*Rozmawiał Łukasz Teodorczyk

źródło: pulswielunia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved