Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Kaźmierczak: Teraz zaczynamy operację Bełchatów

Wojciech Kaźmierczak: Teraz zaczynamy operację Bełchatów

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie przegrał jeszcze żadnego z rozegranych spotkań. Zespół Krzysztofa Stelmacha uważany jest za objawienie tego sezonu. - Czeka nas ciężka walka - mówi przed meczem ze Skrą Wojciech Kaźmierczak.

W pamiętnym już pierwszym meczu wygrana z faworyzowaną Asseco Resovią Rzeszów, była niemałym zaskoczeniem dla wszystkich. W kolejnych meczach siatkarze z Kędzierzyna szli jak burza, deklasując swoich rywali.

W meczu piątej kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Politechnikę Warszawską. Siatkarze obydwu drużyn od początku przygotowani byli na ciężką walkę i takowa miała miejsce. Sprawa wygranego zespołu rozwiązała się dopiero po zaciętych czterech setach, w tie-breaku. Mecz nie należał do łatwych, a walka toczyła się o każdy punkt. Kędzierzynianie mimo wygranej nie ukrywali niezadowolenia ze swojego stylu gry. – Mogą cieszyć punkty, jakie zdobyliśmy, ale naprawdę nie cieszymy się ze stylu, jaki pokazaliśmy w dzisiejszym meczu. Warszawa postawiła nam poprzeczkę bardzo wysoko. Cieszę się z tego, że wygraliśmy – mówił po spotkaniu środkowy ZAKSY Kędzierzyn Koźle Wojciech Kaźmierczak.Nie można nie zauważyć, że dotychczasowe mecze, jakie rozegrała drużyna z Kędzierzyna były z zespołami z dolnych partii tabeli. Prawdziwa walka o miejsca w pierwszej czwórce dopiero się zacznie. I mecze między innymi z Bełchatowem, Jastrzębiem, Olsztynem zweryfikują siłę zespołu.

W najbliższą sobotę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegra mecz, z jedną z drużyn wyższej partii tabeli. Podejmować ich będzie mistrz Polski Skra Bełchatów, która po małym „kryzysie” w Lidze Mistrzów, wraca do dawnej formy. Wojciech Kaźmierczak przyznaje, że mecz będzie ciężki – zawodnicy chcą dać z siebie wszystko. – Teraz zaczynamy można powiedzieć operację Bełchatów. Będziemy chcieli pokazać się tam, z jak najlepszej strony. Wiemy, że czeka nas ciężka walka, ale liczymy, że będzie dobrze.

Siatkarz dodaje również, że każdy mecz jest dla zespołu tak samo ważny i do każdego podchodzą tak samo – My pod każdy mecz przygotowujemy się tak samo. Mamy dużo materiałów przygotowanych przez statystyków i trenerów. Tydzień w tydzień robimy trening pod daną drużynę, pod danego przeciwnika.

*Autor – Helena Pokus

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved