Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trenerzy Asseco Resovi: Forma drużyny przyjdzie z czasem

Trenerzy Asseco Resovi: Forma drużyny przyjdzie z czasem

Zbudowany za wielkie pieniądze zespół miał wygrywać. Trenerzy siatkarzy Asseco Resovii uspokajają, że forma drużyny przyjdzie we właściwym momencie. Kibice zaczynają się jednak niecierpliwić.

Resovia odpadła z Challenge Cup. W rozgrywkach ligowych także nie błyszczy. Uważana wciąż za jednego z faworytów do medali ekipa jeszcze w tym sezonie nie zagrała na miarę możliwości. W meczu zapowiadanym jako „szczyt PlusLigi” team znad Wisłoka uległ 0:3 Skrze Bełchatów.

Kiedy zobaczymy Resovię na jaką czekamy? – takie i inne pytania słyszy się coraz częściej w kręgach rozmiłowanych w siatkówce kibicach z Rzeszowa i regionu.Trener Ljubo Travica, który znajduje się pod największym „obstrzałem”, niedawno określił sytuację w szerokiej, kadrze rzeszowskiego klubu, z której można zmontować dwie mocne drużyny, jako w dalszym ciągu „plac budowy”. Prosił o cierpliwość, zapewniał, że właściwa dyspozycja nadejdzie.

Zawodnicy pracują na treningach z ogromnym zaangażowaniem, wszystko, także organizacja gry, wygląda bardzo fajnie – mówi Andrzej Kowal, drugi trener resoviaków. – Na treningach, po których jesteśmy optymistycznie nastawieni, wszystko dobrze wychodzi, brakuje jeszcze przełożenia tego na mecz. Myślę, że jest to kwestia czasu. Gdyby był problem w treningu, gdybyśmy widzieli, że coś idzie w złym kierunku, bylibyśmy obecnie w innym miejscu, inaczej byśmy myśleli.

Zawodnicy powtarzają, że wciąż pracują nad zgraniem i szukają swojego stylu gry. Nie ulega kwestii, że ostatnie występy nie sprzyjają dobrej atmosferze, no bo jak tu się cieszyć z porażek.

Niech jednak jak najszybciej – koniecznie już w poniedziałek w Częstochowie – nadejdą zwycięstwa, bo one są potrzebne samym zawodnikom, jak i kibicom. Nic tak bowiem nie buduje atmosfery, nie konsoliduje drużyny, nie „dodaje gazu” jak właśnie wygrane.

*Autor – Marek Bluj

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved