Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowy rzut oka na I ligę mężczyzn

Strefowy rzut oka na I ligę mężczyzn

Zwycięstwo Avii w Wieluniu oraz porażka lidera we Wrocławiu to z pewnością największe wydarzenia siódmej kolejki I ligi mężczyzn. Na fali wznoszącej wciąż międzyrzeckie Orły, przełamał się wreszcie AZS Nysa.

Dwa tie-breaki w najważniejszych meczach 7. kolejki z pewnością zaspokoiły oczekiwania wszystkich kibiców, którzy śledzą zmagania na pierwszoligowym froncie. Lider z Bielska-Białej wybrał się na arcytrudny mecz z wrocławską Gwardią i zostawił tam cenne dwa punkty. Podopieczni Grzegorza Wagnera prowadzili już 2:0 i wydawało się, że powiększą swoją przewagę nad rywalami w ligowej tabeli, gdy nagle mecz przybrał zupełnie inny kierunek. Gwardziści nie dość, że wyrównali stan meczu, to jeszcze pokonali gości w dramatycznym tie-breaku 18:16. Nie brakowało emocji, nie brakowało akrobatycznych popisów trenera bielszczan, który próbował nawet stawać na głowie. Dwa punkty pozwalają wrocławianom pozytywniej myśleć o przyszłości i dalszym marszu w górę tabeli. BBTS czeka w najbliższy weekend walka o zachowanie fotela lidera – do Bielska-Białej przyjedzie Siatkarz Wieluń.

Wielunianie z pewnością liczyli na komplet punktów przed własną publicznością w meczu z Avią Świdnik. Po dwóch setach wydawało się to jeszcze bardziej realne, ale podobnie jak we Wrocławiu i tutaj mecz nagle się odwrócił i dwa punkty wywieźli świdniczanie. Podopieczni trenera Lemieszka wskoczyli na fotel wicelidera tabeli i kto wie, czy jeśli za tydzień wygrają w Świdniku z GTPS Gorzów Wlkp. nie awansują jeszcze wyżej. To już czwarte zwycięstwo Avii z rzędu i z pewnością ten zespół będzie się liczył w walce o awans do PlusLigi.Czwarty mecz z kolei wygrał również Orzeł Międzyrzecz, który po ostatnich wzmocnieniach jest nie do zatrzymania. Andrzej Stanulewicz poeksperymentował nieco ze składem w Spale, czego efektem był przegrany jeden set, jednak kolejne trzy punkty umocniły międzyrzeczan w górnej części tabeli. Przed Orłami teraz spotkanie we własnej hali z nieobliczalnym i wciąż grającym poniżej oczekiwań AZS Nysa. Nysanie wprawdzie w ostatni weekend odnieśli drugie swoje zwycięstwo w tym sezonie pokonując u siebie MCKiS Jaworzno, jednak wciąż okupują przedostatnie miejsce w tabeli (niżej są już tylko uczniowie ze Spały. Zespół z Jaworzno po ostatnich zwycięstwach został zastopowany i w sobotę z pewnością znów czeka go niełatwy mecz – we Wrocławiu z Gwardią.

Zacięty pojedynek stoczyli ze sobą beniaminkowie ligi w Hajnówce. Wynik 3:1 dla Pronaru może być nieco mylący, bowiem dwa sety gospodarze wygrali po dramatycznych końcówkach w ostatniej chwili przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Podopieczni Pawła Blomberga dzięki temu zwycięstwu wciąż mają kontakt z czołówką. W następnej kolejce pauzują, więc czasu na regenerację i przygotowania do następnego meczu nie zabraknie. Dla MKS MOS Będzin to już trzecia przegrana z rzędu. Rewelacyjnie spisujący się na początku rozgrywek młodzi będzinianie, wzmocnieni doświadczonymi Piotrem Gabrychem i Rafałem Legieniem przeżywają lekki kryzys formy. Szansa na jego przełamanie będzie najbliższe spotkanie we własnej hali z najsłabszym zespołem w lidze – SMS PZPS Spała.

Wyniki 7. kolejki I ligi mężczyzn

Siatkarz Wieluń - Avia Świdnik       2:3
(25:20, 30:28, 19:25, 23:25, 11:15)
Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała    3:2
(21:25, 22:25, 25:20, 25:15, 18:16)
AZS PWSZ Nysa - MCKiS Jaworzno       3:1
(25:15, 18:25, 25:23, 25:20)
SMS PZPS I Spała - Orzeł Międzyrzecz    1:3
(23:25, 25:20, 22:25, 12:25)
Pronar Parkiet Hajnówka - MKS MOS Będzin  3:1
(25:21, 29:27, 17:25, 28:26)
GTPS Gorzów Wlkp. pauzował

8. kolejka - 22 listopada 2008

MKS MOS Będzin - SMS PZPS I Spała
Orzeł Międzyrzecz - AZS PWSZ Nysa
Gwardia Wrocław - MCKiS Jaworzno
BBTS Bielsko-Biała - Siatkarz Wieluń
Avia Świdnik - GTPS Gorzów Wlkp.
Pronar Parkiet Hajnówka - pauzuje

Zobacz również:

Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved