Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Nikła zaliczka BBTS-u w Pucharze Polski

Nikła zaliczka BBTS-u w Pucharze Polski

Bielscy siatkarze nie wykorzystali w pełni atutu własnej hali wygrywając w pierwszym meczu piątej rundy Pucharu Polski z Avią Świdnik 3:2. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 3 grudnia w Świdniku.

Pierwsze starcie dwumeczu można określić mianem spotkania niewykorzystanych szans. Niewykorzystanych głównie przez gospodarzy. Pierwsza, dość bezbarwna odsłona padła łupem lidera rozgrywek ligowych dzięki lepszej postawie w bloku. Najwięcej emocji przyniosły krótkie fragmenty pościgu Avii przy prowadzeniu bielszczan 13:11 i 24:21. Walka na dobre rozgorzała dopiero w kolejnej partii. Goście prowadzili już 11:7 i 15:10, aby pogubić całą przewagę na finiszu. I w tej fazie górą był bielski blok.

Zgodnie z przedmeczową zapowiedzią Grzegorz Wagner, szkoleniowiec BBTS-u, dał szansę występu całej dwunastce zawodników. Mimo zmian w ustawieniu, dość eksperymentalnym, bielszczanie osiągnęli wysoką przewagę 19:14. Po licznych błędach, głównie w zagrywce, gospodarze roztrwonili cały dorobek. Miejscowi nie wykorzystali nawet dwóch setboli. Bardzo podobny przebieg miał czwarty set. BBTS wyszedł na prowadzenie 11:5, aby znów zgubić przewagę. Główna przyczyna – fatalna skuteczność w serwisowym polu.Wystarczy dodać, że w całym meczu bielszczanie stracili w tym elemencie całych 25 punktów. Tie-break pomyślnie znów zaczęli podopieczni Wagnera prowadząc 5:3 i 10:7. Jednak po dwóch asowych rozgrywkach Bartosza Węgrzyna goście objęli prowadzenie 12:11. W najwłaściwszym momencie znów zaskoczył blok BBTS-u. Po dwóch wybornych setach w wykonaniu gospodarzy nastąpił trudny do wytłumaczenia kryzys, który zaciemnił obraz spotkania. O tym kto awansuje do dalszych gier zdecyduje mecz rewanżowy w Świdniku za dwa tygodnie.

Przyjechaliśmy do Bielska po siedmiogodzinnej podróży. Rozegraliśmy ciężki mecz, ze mną na ataku, ponieważ nasi obaj nominalni atakujący są kontuzjowani. Zabrakło nam w tym spotkaniu trochę szczęścia. Mecz był wyrównany, a dwa nasze błędy zadecydowały o porażce. Trzeba się cieszyć, bo mamy dwupunktową zaliczkę i spróbujemy pokazać się z lepszej strony – mówił po spotkaniu w Bielsku Marcin Malicki – środkowy Avii. – W następnej kolejce gramy z Gorzowem. Będzie to dosyć istotny mecz i będziemy chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony w Świdniku. Myślę, że po naszej dobrej grze powinniśmy być spokojni o punkty – zakończył swoją wypowiedz Malicki.

* Rozmawiała Małgorzata Michno – Strefa Siatkówki

BBTS Bielsko-Biała – Avia Świdnik 3:2

(25:23, 25:23, 26:28, 22:25, 15:13)

Skład:

BBTS: Kusaj, Gaca, Bielicki, Tomczyk, Jaszewski, Mikołajczak, Sufa (l) oraz Król, Pająk, Jajszczak, Kałasz, Przystał

Zobacz również:

Wyniki Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna, sportowebeskidy.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved