Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Angel Falasca: Resovia jest lepsza od Jastrzębia

Miguel Angel Falasca: Resovia jest lepsza od Jastrzębia

Coraz lepiej czuję się w Polsce - mówi Miguel Angel Falasca. Podkreśla, że zarówno na meczach w PlusLidze jak i w Skrze, której występuje jest bardzo dobra atmosfera, a w każdej drużynie grają dobrzy zawodnicy.

Marek Bluj: Jak ci się gra w polskiej lidze?

Miguel Angel Falasca: – Bardzo dobrze, coraz lepiej. Jestem zadowolony, że tu trafiłem. To naprawdę bardzo mocne, bardzo wymagające i bardzo dobre środowisko. Pełno tu świetnych zawodników, mecze i przeciwnicy są wymagający, w każdym spotkaniu trzeba być maksymalnie skoncentrowanym. Super jest atmosfera. Gram w świetnym zespole, w którym panuje świetna atmosfera. Jest naprawdę OK.Co jest szczególnego tej lidze jeszcze?

Przede wszystkim to, że stawka zespołów jest wyrównana i że w każdej drużynie są bardzo dobrzy zawodnicy. Nie tylko w czołówce ligi, ale także w pozostałych ekipach nie brakuje klasowych graczy. Bardzo podoba mi się znakomita atmosfera, kibice są wyjątkowi, jest duże zainteresowanie meczami.

W Rzeszowie pewnie pokonaliście Resovię. Jesteś zadowolony ze swojej gry, z gry swojej drużyny?

Oczywiście. Jestem bardzo zadowolony. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i w dwóch setach naprawdę nie było łatwo. Grało mi się jednak bardzo dobrze. To zwycięstwo było dla nas bardzo ważne. Pokonaliśmy nie tylko mocnego przeciwnika, ale także dzięki zdobyciu trzech punktów powróciliśmy na pozycję lidera rozgrywek. Cieszymy się również z tego, że wcześniej wygraliśmy także ciężki i trudny pojedynek w Atenach z Panathinaikosem w Lidze Mistrzów. Tamto zwycięstwo nas podbudowało, mamy szansę na kolejne zwycięstwa. Zwłaszcza, że stać nas na pewno na jeszcze lepszą grę niż do tej pory prezentowaliśmy.

Jak po dwóch meczach z Resovią – w Warszawie i Rzeszowie – odbierasz ten zespół?

To mocna drużyna, ale widać, że jest jeszcze trochę taka świeża, brakuje jej jeszcze zgrania. To widać.

Jak widzisz szanse Resovii?

Według mnie zespół z Rzeszowa jest lepszy do Jastrzębia, z którym w lidze przegraliśmy. Ma w swoim składzie wielu świetnych siatkarzy, którzy w każdym meczu grając pod dużą presją muszą pokazywać swoją klasę, co sprawi, że z czasem, jako drużyna będą umacniać się, nabierać siły, kształtować się. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że ta drużyna będzie coraz lepsza i mocniejsza, że w drugiej fazie rozgrywek będzie grała lepiej i niewykluczone, że wystąpi w finale rozgrywek.

Autor wywiadu: Marek Bluj

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved