Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wyjazdowe zwycięstwa lubuskich siatkarzy

Wyjazdowe zwycięstwa lubuskich siatkarzy

W siódmej kolejce drugiej ligi mężczyzn w grupie 1 zespoły Stelmetu AZS UZ Zielona Góra i Olimpii Sulęcin odniosły gładkie zwycięstwa na wyjazdach.

Orion Sulechów podejmował u siebie outsidera z Wrześni. Chyba za wcześnie dodał sobie trzy punkty, bo Krispol zagrał bardzo dobrze i zasłużenie wygrał.

Mecz był bardzo wyrównany. Tego chyba nikt się nie spodziewał, że najsłabsza drużyna ligi może "podskoczyć” będącym na fali sulechowianom. Niestety, gospodarze dostali zimny prysznic już w pierwszym secie. W drugim Orion wymęczył zwycięstwo, ale gra pozostawiała wiele do życzenia.

Gdy w trzecim outsider z Wrześni znów pokazał klasę i nie pozwolił gospodarzom rozwinąć skrzydeł, stało się jasne, że zwycięstwo trzeba będzie wyszarpać, a zlekceważenie rywala może okazać się brzemienne w skutkach. I stało się.

Goście wyszli na prowadzenie w setach 2:1. W czwartym Orion nie dał szans wygrywając siedmioma punktami, ale w tie braku nie utrzymał nerwów na wodzy. Goście szybko wyszli na prowadzenie 6:2 i spokojnie je utrzymali.

No cóż, trzeba grać dalej – mówił trener sulechowian Paweł Raczyński . – Po prostu nam nie wyszło, ale to jest sport .

Orion Sulechów – Krispol Września 2:3

(23:25, 26:24, 22:25, 25:18, 9:15)

Po ostatnim zwycięstwie u siebie z liderem Morzem Bałtyk Szczecin, akademicy nie zwalniają tempa. Tym razem na wyjeździe gładko pokonali Cuprum Lubin.

Pierwszy set Stelmet rozegrał koncertowo. Szybko uzyskał kilkopunktową przewagę i spokojnie kontrolował sytuację. W drugim było już znacznie gorzej. – Rywale wyciągnęli wnioski i postawili nam znacznie trudniejsze warunki – mówił trener Stelmetu Tomasz Paluch . – Dobrą zagrywką odrzucili nas od siatki i na wiele nie pozwolili .

Trzeci i czwarty akademicy zagrali już bardzo rozsądnie. Zdecydowanie lepiej w ataku i obronie. Szczególnie w trzecim nie dali rywalom większych szans. W ostatnim Stelmet dobrze rozpoczął, ale od wyniku 5:7 stanął, a rywale zdobyli pięć punktów z rzędu. Goście szybko się pozbierali i zdołali wyrównać do stanu 13:13. W końcówce odjechali o spokojnie dowieźli zwycięstwo.

Gdy stanęliśmy w czwartym secie wprowadziłem za siebie Sławomira Janusza – mówił grający trener akademików. – Zaprezentował się fantastycznie. Podobnie chciałbym wyróżnić Mariusza Piątka, który ostatnio gra wręcz rewelacyjnie .

Cuprum Lubin – Stelmet AZS Zielona Góra 1:3

(19:25, 25:21, 20:25, 20:25)