Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Akademicy z Warszawy w Kędzierzynie-Koźlu

PlusLiga: Akademicy z Warszawy w Kędzierzynie-Koźlu

fot. archiwum

Zawodnicy ekipy J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska są po ostatnim treningu przed meczem z ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle. W piątek "Inżynierowie" byli w hali na Azotach.

 

Przypasował nam ten obiekt, ale to nie ułatwi nam zadania. Gospodarzom na pewno pasuje on dużo bardziej – żartowali po ćwiczeniach stołeczni siatkarze.

 Podobnego zdania jest trener Politechniki, Krzysztof Kowalczyk . – Na dzień dzisiejszy ZAK S.A. jest liderem tabeli, co może oznaczać tylko jedno: to bardzo silny przeciwnik! My jednak nie zamierzamy przegrać tego spotkania w szatni. Moi podopieczni wyjdą na boisko maksymalnie skoncentrowani, z jednym celem: zostawić w swojej głowie miłe wspomnienia z tego meczu. Ale zdajemy też sobie sprawę, że jeżeli uda nam się narzucić swój rytm gry i zrealizować wszystkie założenia taktyczne, możemy przywieźć do stolicy jakieś punkty – powiedział szkoleniowiec.

 

Krzysztof Kowalczyk nawiązał również do ostatniego meczu Politechniki, przegranego 0:3 z Asseco Resovią Rzeszów. – Ekipa z Kędzierzyna na pewno nie jest słabsza niż Resovia. I nie mam tu na myśli bezpośredniej potyczki tych drużyn, w której 3:1 wygrali kędzierzynianie. Wszystkie mecze obu tych zespołów w PlusLidze pokazują, że na chwilę obecną Kędzierzyn gra po prostu lepszą siatkówkę niż Rzeszów. Fakty te doskonale obrazują, jak trudne zadanie czeka nas w sobotę.

 

A czego stołeczni kibice mogą spodziewać się po sobotnim spotkaniu? – Mogą spodziewać się dobrej gry Politechniki, bo na tym w meczach z rywalami z najwyższej półki zależy nam najbardziej – obiecał trener Kowalczyk. – Gwarantuję, że zagramy ambitnie, bardzo odważnie i z dużą determinacją. O taktyce mówił nie będę, żeby nie odkrywać się przed przeciwnikami. Mogę zdradzić jedynie, że nie przygotowaliśmy żadnej tajnej broni – roześmiał się szkoleniowiec. – Na tym etapie, po czterech kolejkach PlusLigi, każdy zespół jest w stanie określić, co jest naszą najsilniejszą bronią, a co najsłabszym punktem – wyjaśnił.

 

Ostatni trening przed spotkaniem z ZAK S.A. pokazał, że graczy Politechniki nie trzeba w żaden sposób specjalnie mobilizować. Warszawianie zdają sobie sprawę, z jakiej klasy rywalem przyjdzie im się zmierzyć, a jednocześnie nie czują na sobie żadnej presji. Jeśli nie zdobędą punktów – nic się nie stanie, jeżeli natomiast „ugryzą” kędzierzynian i dopiszą na swoje konto chociażby jedno „oczko”, wszyscy będą zadowoleni. – Na szczęście mecz z Resovią nie wpłynął na postawę na treningach moich zawodników. Cały czas dają z siebie wszystko i dążą do perfekcji. Jednocześnie w ich poczynaniach widać duże rozluźnienie oraz ogromną ochotę do walki. To dobrze wróży na przyszłość – ocenił trener Krzysztof Kowalczyk.

 

Mecz pomiędzy ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle a J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzi go para: Jacek Hojka (sędzia pierwszy) i Krzysztof Szmydyński (sędzia drugi). Komisarzem zawodów będzie Jacek Kilar a kwalifikatorem – Tadeusz Wieczorek . Telewizja Polsat Sport nie przewidziała transmisji ze spotkania. Wszyscy zainteresowani kibice będą jednak mogli śledzić przebieg meczu na wyświetlaczach swoich telefonów komórkowych. AZS Politechnika Warszawska, jako pierwszy siatkarski klub w Polsce, przygotowała dla fanów SMS-ową relację live. Aby uczestniczyć w relacji wystarczy jedynie wysłać wiadomość SMS o treści NJ.LIVE1 pod numer 76038 (koszt 7,32 zł z VAT) – 14 wiadomości zwrotnych lub SMS o treści NJ.LIVE2 pod numer 73068 (koszt 3,66 zł z VAT) – 5 wiadomości zwrotnych. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.azspw.com.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved