Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Zawisza Pajęczno na drodze do II ligi

Zawisza Pajęczno na drodze do II ligi

Z gorącego terenu w Koluszkach zawodnicy Zawiszy Pajęczno wywieźli cenne zwycięstwo 3:1 i z kompletem punktów prowadzą w grupie A łódzkiej ligi wojewódzkiej. Na czele grupy B znajduje się Lechia Tomaszów Maz.

Zespół stworzony w tym roku w Pajęcznie ma aspiracje na wyjście z województwa i zapowiada walkę o II ligę. Wzmocniony w tym roku takimi zawodnikami jak Jarosław Janas, Bartosz Woźniak, Maciej Olędzki, Zbigniew Mistrzela (wszyscy Bełchatów) oraz Jacek Żak i Cezary Wołoch (obaj Częstochowa) zespół Zawiszy pewnie prowadzi w tabeli swojej grupy. Drużynę prowadzi Robert Malicki, świetny zawodnik występujący w przeszłości m.in w Płomieniu Sosnowiec i Skrze Bełchatów.

Z gorącego terenu w Koluszkach zawodnicy Zawiszy wywieźli cenne zwycięstwo 3:1. Gospodarze od pierwszego seta postawili wysokie warunki. Mocno zagrywali i skutecznie atakowali. Zawodnicy z Pajęczna prowadzili spokojną grę, ale jednak to nie wystarczyło na zwycięstwo w pierwszym secie. Od początku drugiego seta toczyła się wyrównana walka. Zawodnicy trenera Malickiego w pewnym momencie narzucili swoje tempo i w końcowym rezultacie wygrali do 20. W trzecim secie od początku przeważali goście z Pajęczna. Końcówka seta była trochę nerwowa, jednak ostatecznie set zakończył się zwycięstwem do 23. Czwarty set był już tylko formalnością.

Zawisza Pajęczno przewodzi tabeli grupy A wyprzedzając zespoły Siatkarza Wieluń i SPK Koluszki. W tabeli grupy B bez straty seta prowadzi Lechia Tomaszów Mazowiecki, która wyprzedza trzecią drużynę Skry Bełchatów i MMKS Łęczyca.

SPK Koluszki – Zawisza Pajęczno 1:3

(25:21; 20:25; 23:25; 18:25)

Skład:

Zawisza Pajęczno: Janas, Woźniak, Żak, R.Sobierajski, Wołoch, Kopeć, K.Sobierajski (libero) oraz Olędzki, Bogaczyk, P.Pająk

źródło: inf. własna, siatka-zawisza.pl