Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sanya: Chiny goszczą ostatni turniej w sezonie

WT Sanya: Chiny goszczą ostatni turniej w sezonie

W tym tygodniu zakończy się tegoroczny sezon Swatch FIVB World Tour. Ostatnim miastem, w którym zagrają siatkarze i siatkarki plażowe będzie Sanya w Chinach. Nie zabraknie tam również polskich par.

Po raz drugi w tym sezonie Chiny goszczą turniej z serii Swatch FIVB World Tour. W maju siatkarze i siatkarki grali w Szanghaju. Wśród mężczyzn najlepiej spisali się Brazylijczycy – Harley Marques i Pedro Salgado. W turnieju żeńskim również najlepsze były reprezentantki Brazylii – Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca. Obu par podczas ostatniego turnieju nie zobaczymy. Pedro Salgado czeka na operację, zaś Juliana przechodzi rehabilitację kolana po kontuzji odniesionej na turnieju w Paryżu.

W turnieju pań nie zabraknie Chinek – Wang i Jia. W poprzednim turnieju w Phuket Wang grała z Man Zuo i ostatecznie zajęły tam siódme miejsce. W Sanya nie zabraknie także innych utytułowanych Chinek – Chen Xue i Xi Zhang, które zajęły na IO w Pekinie trzecie miejsce. Tym razem jednak zagrają one z innymi partnerkami. Xue zagra z Ying Zhang, zaś Xi Zhang z 16-lenią Ying Huang.W turnieju głównym zagrają także znane Amerykanki Jen Boss i April Ross oraz Nicole Branagh i Tyra Turner.

Dla polskich kibiców najbardziej oczekiwaną parą jest duet Karolina Sowała i Monika Brzostek, które w Phuket uplasowały się w przedziale miejsc 17-24.

W turnieju męskim z kolei tym razem nie wystąpią Amerykanie. Nie zabraknie natomiast dobrze grających ostatnio Kanadyjczyków – Cadieux i Van Huizenena, Brazylijczyków – Benjamina i Harleya czy francuskich braci Ces.

Niemcy będą reprezentować Stefan Windscheif i Sebastian Dollinger, którzy przyznają, że bardzo obawiają się meczu przeciwko gospodarzom – Ma Jingrong oraz Zhong Shibo. – To dopiero nasz drugi turniej razem – mówi Dollinger. – Taka kombinacja jest dobra, ale nie bardzo dobra. Wierzę, że możemy zagrać lepiej, bo jesteśmy obaj dobrymi zawodnikami.

W Chinach zagrają także Polacy – Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Turniej w Bahrajnie był dla biało-czerwonych bardzo udany, zatem zarówno zawodnicy, jak i kibice będą liczyć na dobre zakończenie sezonu.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved