Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Kaliszu: Zwycięstwo Rośka Syców

Turniej w Kaliszu: Zwycięstwo Rośka Syców

Siatkarze drugoligowego Rośka Syców wygrali turniej z okazji Dnia Niepodległości, który odbył się w Kaliszu. Pokonali obydwóch rywali, zarówno Grześki Kalisz jak i Krispol Wrześnię.

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Grześków Kalisz i drugoligowego Krispolu Września. Od początku spotkania na parkiecie dominowali gospodarze. Po ataku ze środka Damiana Lisa na tablicy wyników było 5:1 dla kaliskich siatkarzy. Grający na fali zawodnicy z Kalisza dominowali w każdym elemencie gry i nie oddali prowadzenia w tej partii zwyciężając 25:18

Drugi akt przebiegał również pod dyktando Grześków Kalisz. Gospodarze grali spokojnie wykorzystując błędy rywali. Siatkarze z Wrześni co chwilę się mylili – żaden element nie funkcjonował poprawnie – począwszy od przyjęcia, na ataku skończywszy. W końcówce partii zawodników Krispolu „dobił” skutecznymi atakami Krzysztof Porada 25:16.

Od początku trzeciego seta na boisku pojawili się Tomasz Sokołowski i Piotr Gawroński. Po udanej akcji Marcina Janczaka było 10:5 dla podopiecznych Mariana Durleja. Kaliszanie stopniowo powiększali przewagę i wygrali tego seta 25:18

Grześki Kalisz – Krispol Września 3:0

(25:18 25:16 25:18)

W drugim meczu spotkały się drugoligowe zespoły Rośka Syców i Krispolu Września. Początek pierwszej partii należał do siatkarzy z Sycowa (5:3). Zespół Rośka kontrolował przebieg tego seta aż do stanu 22:22. Od tego momentu mecz stał się wyrównany. Siatkarze z Wrześni nie zdołali jednak utrzymać dobrego poziomu gry i przegrali tego seta 25:27.

Początek drugiej partii był wyrównany najpierw 4:4 a następnie 8:8. Zawodnicy Krispolu uzyskali kilkupunktową przewagę 15:12, którą utrzymywali do końca seta zwyciężając 25:19.

Trzeci akt rozpoczął się podobnie jak drugi, oba zespoły toczyły wyrównany „bój” (4:4). Zawodnikom z Wrześni udało się wypracować przewagę 13:10. Przy stanie 18:12 dla Krispolu, o czas poprosił trener Rośka Syców. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż jego podopieczni zupełnie stracili pomysł na grę a do tego popełniali proste błędy. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla Wrześni.

Krispol Września – Rosiek Syców 2:1

(25:27 25:19 25:18)

W trzecim decydującym o zwycięstwie w całym turnieju meczu zagrali gospodarze Grześki Kalisz z Rośkiem Syców. Początek pierwszej partii to wymiana punkt za punkt. Taki stan utrzymywał się do momentu 4:4 Zawodnicy Grześków mieli problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki, co skrupulatnie wykorzystali przyjezdni. Kaliszanom udało się nieco zniwelować przewagę gości 19:20. Jednak nie mogli podtrzymać dobrej passy swojej drużyny i ostatecznie przegrali tego seta 21:25.

W drugiej odsłonie w ekipie gospodarzy pojawił się Tomasz Sokołowski. Ta zmiana niczego do gry siatkarzy znad Prosny nie wniosła. Zawodnicy Rośka dominowali nad kaliskim zespołem w każdym elemencie gry. Przy stanie 10:13 na blok przyjezdnych nadział się Konrad Kucza. Szkoleniowiec Grześków poprosił o czas. Zawodnicy z Sycowa zwyciężyli w tej partii 25:15.

Początek drugiego seta należał do kaliskich siatkarzy, którzy skutecznie wyprowadzali akcję. Taki obraz gry utrzymywał się do stanu 6:4 dla gospodarzy. Od tego momentu kaliszanie zaczęli popełniać proste niewymuszone błędy, na dodatek mieli problemy z przyjęciem zagrywki rywala. Zawodnicy Rośka Syców wykorzystywali błędy kaliskich siatkarzy i zwyciężyli w tej partii 25:19.

Grześki Kalisz – Rosiek Syców 0:3

(21:25 15:25 17:25)