Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Tomas Hoff: Siłą Jastrzębia są skrzydłowi

Tomas Hoff: Siłą Jastrzębia są skrzydłowi

Wraz z zespołem Olympiakos Pireus do Jastrzębia zawita Mistrz Olimpijski z Pekinu i jednocześnie kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych Tom Hoff. Zawodnik przyznał, że po 5-setowym meczu u siebie, Grecy wiedzą o Jastrzębiu dużo więcej.

Tom Hoff meczem z Jastrzębskim Węglem, rozegranym w ubiegłą środę w Pireusie oficjalnie zadebiutował w drużynie Olympiakosu. Ze względu na limit obcokrajowców w lidze, wcześniej nie miał okazji walczyć w biało-czerwonych barwach.

Mecze takie jak nasz ostatni z Jastrzębiem sprawiają mi ogromną radość – powiedział gracz. – Cieszę się, gdy gra układa się tak, że oba zespoły grają pod wielkimi emocjami a zawodnicy są pod presją i robią wszystko żeby wygrać. To jest to, co najbardziej kocham w byciu profesjonalnym siatkarzem – przyznał Hoff.Zawodnik przyznał, że o zwycięstwie nad Jastrzębskim w Pireusie zadecydowało, to, że Grecy walczyli o nie aż przez pięć setów. – Mieliśmy poczucie, że im dłużej z nimi gramy, tym lepiej wiemy jak oni lubią atakować i co musimy przede wszystkim wykorzystać przeciwko nim – powiedział środkowy Olympiakosu. Tomas Hoff dodał jednocześnie, że według niego kluczem do pokonania polskiego zespołu była coraz lepsza gra z seta na set. – Apogeum tego co byliśmy w tym dniu w stanie zaprezentować, pokazaliśmy w te-breaku. Zaczęliśmy bardzo źle, w pewnym momencie Jastrzębie nas uśpiło.

Olympiakos Pireus zajmuje obecnie piąte miejsce w greckiej lidze z czterema zwycięstwami i jedną porażką na koncie. – Tak naprawdę wciąż szukamy naszego rytmu grania, więc slaby początek jest w jakiś sposób uzasadniony – dodał Hoff. – Na pewno z meczu przeciwko Polakom w Pireusie wyciągnęliśmy wnioski, również dlatego, że tak jak powiedziałem zagraliśmy z nimi aż pięć setów. To pomogło nam jeszcze lepiej poznać ich słabe i silne strony. Tę lekcję wykorzystamy podczas rewanżowego meczu w Polsce.

Środkowy Olympiakosu zapytany o najsilniejsze strony Jastrzębskiego Węgla, przyznał, że drużyna najlepiej prezentuje się w ataku ze skrzydeł. – Zarówno Hardy jak i Samica potrafią kontrolować lot piłki bardzo dobrze i nie popełniają wiele błędów w momentach, w których pojawiają się na boisku.

Tomas Hoff był bardziej krytyczny w stosunku do innych zawodników z Jastrzębia. – Pozostali, miałem wrażenie grają bardziej wykorzystując swoją siłę niż spryt. Czasem wychodzi im to na dobre, ale czasem bardzo zawodzi Wiele ciepłych słów Hoff skierował również do rozgrywającego Nico Freriksa. – Rozegranie w Jastrzębiu jest na pewno silną stroną tego klubu – powiedział na koniec Amerykanin.

* Z Tomasem Hoffem rozmawiała Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved