Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Po zwycięstwo pod Akropol

Puchar CEV: Po zwycięstwo pod Akropol

Od wczoraj przebywają w stolicy Grecji siatkarki BKS-u Aluprof, które wieczorem staną do rewanżowego spotkania z Panathinaikosem Ateny. Stawką meczu jest awans do kolejnej rundy Pucharu CEV.

W lepszej, choć wcale nie w komfortowej, sytuacji są podopieczne Igora Prielożnego, które wygrały pierwsze spotkanie 3:1. Ta nuta niepokoju, wynika właśnie ze straconego na “własnych śmieciach” seta. By zapewnić sobie promocję do dalszych gier bielski zespół potrzebuje wygrać przynajmniej dwa sety. To oczywiście bardzo realne zważywszy na potencjał obu zespołów. Lekceważyć jednak rywalek absolutnie nie sposób, bo już w kilku fragmentach bielskiej potyczki Greczynki skutecznie pokazały “lwi pazur”.

Ostrą, precyzyjną zagrywką Panathinaikos zdołał nieco rozregulować organizację ataku BKS Aluprof. Pierwsze skrzypce w ataku “Wszechateńskich” zagrała występująca z gorączką kapitan – Rouxantra Dumitrescu. Podobnie do Greczynek starał się grać w ostatnim spotkaniu ligowym białostocki AZS. Personalną “receptą” okazała się wówczas wprowadzona z ławki i wybornie dysponowana Karolina Ciaszkiewicz. Takich atutów trener Prielożny ma w swojej kadrze więcej. W tym wiara, nadzieja i siła Bielszczanek przed starciem rewanżowym. Zespół gości wczesnym popołudniem wylądował w Atenach. Jak podkreślił Maciej Mąka, wiceprezes bielskiego klubu, stolica Hellady przywitała bielską ekipę doskonałą, ciepłą aurą. Oby nastroje siatkarek BKS Aluprof i ich kibiców przy wylocie były podobne.

Zwycięzca bielsko-ateńskiej konfrontacji trafi w kolejnej rundzie Pucharu CEV na wygranego dwumeczu: Dinamo Pancevo – Krug Czerkasy. W pierwszym spotkaniu serbskie siatkarki wysoko pokonały Ukrainki 3:0.

źródło: sportowebeskidy.pl