Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Awans BKS-u Aluprof Bielsko-Biała

Puchar CEV: Awans BKS-u Aluprof Bielsko-Biała

Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko Biała pokonały po raz drugi Panathinaikos Ateny. Tym razem polski zespół zwyciężył na wyjeździe 3:0 i awansował do dalszych rozgrywek.

Mecz w Atenach ledwie się rozpoczął, a już wiele się wyjaśniło. Zespół trenera Igora Prielożnego szybko objął wysokie prowadzenie (10:5) i po dwudziestu minutach zwycięsko zakończył pierwszego seta. To oznaczało, że Greczynki by awansować musiałyby wygrać trzy kolejne partie, a potem jeszcze tzw. złotego seta.

Ekipie z Podbeskidzia wystarczył w tym momencie tylko jeden wygrany set. Bielszczanki szansy nie zaprzepaściły i zdeklasowały rywalki, pozwalając gospodyniom ugrać ledwie trzynaście punktów! Tym samym po trzech kwadransach BKS wywalczył awans do najlepszej szesnastki Pucharu CEV.

W trzecim secie liderki polskiej ekstraklasy nie pozostawiły w Atenach złudzeń kto jest lepszy. Cały mecz trwał 65 minut. – Po pierwszym spotkaniu, w którym straciliśmy u siebie seta, jechaliśmy z pewnymi obawami. Ale rewanż był jednostronny. Dziewczyny narzuciły swój styl gry, nie pozwalały miejscowym na wiele – relacjonuje Maciej Mąka, wiceprezes BKS Aluprof.

Gospodyniom nie pomogli żywiołowi kibice, którzy z trybun robili co mogli, m.in. punktowym laserowym światłem trafiali w oczy zawodniczek i trenera BKS-u! Po interwencji polskiego szkoleniowca i sędziów niesforni fani nieco się uspokoili.

W walce o ćwierćfinał BKS zagra ze zwycięzcą pary Dinamo Pancevo (Serbia) – Krug Czerkasy (Ukraina). Pierwsze spotkanie 3:0 wygrały Serbki, rewanż w środę na Ukrainie.

W pierwszym meczu BKS Aluprof zwyciężył we własnej hali 3:1.

Panathinaikos Ateny – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3

(17:25, 13:25, 14:25)

Skład:

BKS: Skorupa, Studzienna, Dziękiewicz, Barańska, Horka, Bamber, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Kaczmar, Okuniewska