Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Przed LM: Czy Farmutil Piła przerwie złą passę?

Przed LM: Czy Farmutil Piła przerwie złą passę?

Już dziś Farmutil Piła stanie przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ do Piły przyjeżdżają mistrzynie Rosji i zeszłoroczne finalistki Ligi Mistrzyń, drużyna Zariecha Odnicovo.

Czy Pilanki dadzą radę przełamać złą passę? Nie będzie to łatwe zadanie patrząc na ich ostatnie wyniki: 4 spotkania i 4 porażki. Nie można powiedzieć, że takie wyniki podbudowują drużynę, która niewątpliwie jest rozbita. Patrząc na skład personalny mistrzyń Rosji można jasno powiedzieć… „dream team”. Takie nazwiska jak Sokolova, Walewska, czy Fatieyeva mówią same za siebie, tych siatkarek nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak Zarieche także ma problemy zajmując w ligowej tabeli 8. miejsce.

Pilanki nie spisują się lepiej i także są głodne sukcesu szczególnie, że grają przed własną publicznością. Podopieczne Jerzego Matlaka jednak też mają swoje atuty, rozgrywająca Milena Sadurek jest przecież reprezentantką Polski, Agnieszka Bednarek już nieraz pokazała, że żaden blok na świecie nie jest jej straszny, a z Walewską czy Merkułową miała już do czynienia. Kolejnymi mocnymi punktami Farmutilu są kapitan zespołu Agnieszka Kosmatka, główna armata Pilanek oraz Białorusinka Alena Hendzel objawienie zeszłego sezonu na środku siatki.Dość znacznie pilanki ustępują Rosjankom na lewym skrzydle – Frąckowiak, Texiera czy Szczygielska poważnie ustępują Sokolovej i Fatieyevej. Kluczem w tym spotkaniu właśnie będzie lewe skrzydło, jeżeli Agnieszka Kosmatka znajdzie pomoc u którejś ze swoich koleżanek w kończeniu ataków to Zarieche może mieć problem. Kluczową postacią może okazać się Paulina Maj, ponieważ to ona będzie odpowiedzialna za obronę bomb rosyjskich armat. Niewątpliwie Farmutil musi także ryzykować zagrywką, ponieważ muszą odrzucić Rosjanki od siatki, co ułatwi grę w bloku Hendzel i Bednarek. Już dziś o godzinie 18.00 okaże się, czy Farmutil przełamie złą passę i pokaże prawdziwy potencjał zespołu. Zadanie niełatwe, jednak siatkówka rządzi się swoimi prawami, szczególnie ta w wydaniu kobiet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved