Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Powrót Pavla Chudika na boisko

Powrót Pavla Chudika na boisko

Mało kto wie, że Pavel Chudik siatkarską karierę rozpoczynał jako przyjmujący. Dopiero ukraiński szkoleniowiec zrobił z niego rozgrywającego. Rozgrywającego, który przez siedem lat czarował grą w PLS-ie. Teraz Słowak przeniósł się do Czech, gdzie po kontuzji niedawno zadebiutował w Opawie.

Pavel Chudik od kilkunastu lat gra poza krajem. Najpierw trzykrotnie sięgnął po tytuł mistrza Austrii, a w 2000 r. pod wodzą Igora Prielożnego wystąpił nawet w Final Four Ligi Mistrzów. Po mistrzostwach Europy w 2001 r., ówczesny kapitan reprezentacji Słowacji, aż na siedem lat związał się z Polską. W naszym kraju bronił barw zespołów z Nysy, Jastrzębia, Wrocławia i Warszawy. W sezonie 2008/09 gra w czeskiej lidze w zespole VK Opawa.

Słowak o powodach rezygnacji z gry w Polsce mówi niewiele. – Miniony sezon w AZS-ie Politechnice Warszawskiej był z wielu powodów dla mnie najgorszy. Potrzebowałem zmiany, ponownej motywacji, a że nie otrzymałem w Polsce konkretnej propozycji, przeniosłem się do Czech – mówi Chudik, który z Jastrzębskim Węglem sięgnął po tytuł mistrza Polski. W Opawie Słowaka specjalnie przedstawiać nie było trzeba. Działacze słyszeli o jego grze w Polskiej Lidze Siatkówki. Dodatkowo bardzo ciepło o Chudiku wypowiadał się inny słowacki rozgrywający, grający kiedyś w czeskim zespole, Michal Masny.Początek sezonu dla byłego rozgrywającego warszawskich „Inżynierów” nie był udany. Jeszcze przed inauguracją ligi doznał kontuzji kolana. – To było podczas turnieju w Ostrawie. Kolano odmówiło mi posłuszeństwa i musiałem poddać się operacji – mówi Słowak, który na parkiet wrócił przed dwoma tygodniami. – [q]Po urazie nie ma już śladu. Zadebiutowałem dopiero w meczu 7. kolejki przeciwko Dukli Liberec. Przegrywaliśmy już 0:2, ale udało się doprowadzić do tie-breaka i co ważne wygrać mecz 3:2 – dodaje Pavel Chudik.

źródło: Dziennik Sport, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved