Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paulina Maj: Z każdym możemy wygrać

Mimo porażki nastroje w ekipie Farmutilu Piła nie są najgorsze. Zawodniczki wierzą, że dobra i stabilna forma przyjdzie już niedługo. - Z meczu na mecz będzie coraz lepiej i powalczymy w kolejnych spotkaniach - twierdzi Paulina Maj.

Między nami jest wszystko w porządku – mówiła po wyjściu z szatni Paulina Maj, libero Farmutilu Piła. – Szkoda, że jak już tak pociągnęłyśmy w tym czwartym secie, że roztrwoniłyśmy to na koniec. To najbardziej boli. Jak się z takiego stanu wyciąga set, to już wypadałoby wygrać. Potem byśmy pojechały na fali i ten piąty set spokojnie wygrały.

Libero Pilanek przyznaje, że wygrana Zariecze w drugim secie była kwestią szczęścia. – Walewska nie zdążyła do bloku, więc się tylko zasłoniła. Piłka przeleciała na naszą stronę, miał być to aut, a okazało się, że było pole. Drugi atak już wykonałyśmy w aut, nie wykorzystałyśmy szansy i wszystko się posypało.Paulina Maj może być ze swojego występu zadowolona. Radziła sobie z większością szybkich i mocnych uderzeń rywalek. – Byłam wściekła na siebie za mecz z Gwardią Wrocław. Nie zagrałam wtedy tak jak chciałam. Tutaj chciałam zagrać po prostu dobrze, żeby pomóc koleżankom i wygrać ten mecz. Robiłam co mogłam, parę piłek mi nie wyszło. Zagrywkę z wyskoku miały niezwykle mocną.

Zawodniczka nie ukrywa, że w głowach został im przegrany mecz z Gwardią w rozgrywkach PluLigi. – Takich meczów się nie przegrywa. Powinnyśmy to wygrać. Chyba nie podeszłyśmy do tego tak zaangażowanie, jak powinniśmy i dlatego taki wynik był. Na pewno w głowach zostało też coś z meczu z Perugii. Wygrywałyśmy w piątym secie tak wysoko i przegrałyśmy.

– Mam nadzieję, że wyjdziemy z grupy. Teraz mecz z Holenderkami, potem rewanże z Odincowem i Perugią. Widać, że z każdym możemy wygrać. To nie są zespoły, których nie można przeskoczyć. Wiadomo, że nasza forma jest na razie niestabilna. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej i powalczymy w kolejnych spotkaniach – zakończyła Paulina Maj.

*Wypowiedzi zawodniczki pochodzą z Polsatu Sport

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved