Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Polacy wygrywają w europejskich pucharach

LM: Polacy wygrywają w europejskich pucharach

Itas Diatec wygrał swoje drugie spotkanie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W zwycięstwo nad francuskim Beauvais Oise swój wkład włożyli dwaj polscy zawodnicy - Michał Winiarski i Łukasz Żygadło. Itas jest liderem tabeli w grupie E.

Spotkanie dobrze na siatce rozpoczęli gospodarze, którzy po podwójnym skutecznym bloku prowadzili 2:1. Prowadzenie szybko przeszło w ręce Włochów, którzy po asie serwisowym Kaziyskiego i kontrze Winiarskiego uzyskali dwa punkty przewagi 5:3. Na pierwszej przerwie technicznej goście z Włoch prowadzili 8:7. Punkt z zagrywki Grbica, podwyższył przewagę Itas Diatec do trzech oczek (11:8). Potężna zagrywka Vissotto pozwoliła mu chwilę później skończyć atak z kontry i podwyższyć prowadzenie zespołu do 16:12. Po przerwie technicznej konsekwentną grą w obronie i dobrymi atakami odrobili dwa punkty (14:16). Podopieczni trenera Stoychewa szybko powrócili do swojej wcześniejszej skuteczności i odskoczyli na prowadzenie 20:14. Dobre akcje w bloku zespołu francuskiego dwukrotnie powstrzymały w ataku Kaziyskiego, przez co Beauvais zbliżyło się do włoskich rywali na cztery punkty straty (18:22). Włosi spokojnie jednak doprowadzili seta do końca i wygrali go do 19.

Na samym początku partii drugiej Itas Diatec wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, jednak skuteczne kontry gospodarzy pozwoliły im wyrównać stan seta po 4. Natomiast już po autowym ataku Piscopo Francuzi objęli prowadzenie 6:5. Brak skuteczności w ataku Beauvais orz skuteczny blok gości pozwoliły zejść zespołowi z Trentino na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:6. Po raz kolejny ekipa gospodarzy szybko wyrównała i niedługo po przerwie na tablicy wyników widniał remis 9:9. Chwilę przestoju w grze francuskich siatkarzy wykorzystali Włosi, którzy po krótkiej chwili prowadzili już 15:11. Dodatkowo po przerwie świetnie spisał się blok gości, a Kaziyski kontrę zakończył skutecznym atakiem. Włosi prowadzili wtedy 18:13. Już do końca tej partii przyjezdni nie pozwolili dojść do słowa ekipie z Francji. Po ataku z kontry Winiarskiego wygrali seta do 16.

Również początek trzeciej odsłony spotkania należał do zespołu gości, których dobra gra na siatce nie pozwoliła miejscowym rozwinąć skrzydeł. Po bloku włoskich siatkarzy Trentino prowadziło 3:1. Kolejna ściana nie do przejścia podopiecznych trenera Stoycheva pozwoliła im podwyższyć prowadzenie do stanu 7:3. Na pierwszą przerwę techniczną w tym secie drużyny schodziły po kontrze Winiarskiego i prowadzeniu Włochów 8:4. Przyjezdni zupełnie opanowali grę na siatce, co pozwoliło im uciec na wyższą przewagę 13:6. W międzyczasie na boisku pojawił się drugi z reprezentantów Polski, Łukasz Żygadło. Rozstrzelani goście z Trentino odskoczyli na dziewięciopunktową przewagę 18:9. Skuteczny blok gospodarzy zdołał zmniejszyć straty do stanu 14:21. Kolejny odrobiony punkt przyniosła miejscowym szczęśliwa zagrywka po siatce. Nie przeszkodziło to rozpędzonym Włochom w zakończeniu spotkania. Gdy Della Lunga skończył atak z kontry Itas miał pierwszą piłkę meczową, którą wykorzystał w pierwszym uderzeniu z kontry Stefanov. Koniec seta włoski zespół zagrał już w zupełnie zmienionym składzie. Trener Stoychev dał pograć swoim rezerwowym zawodnikom, co i tak nie zmieniło obrazu gry.

Beauvais Oise – Itas Diatec Trentino 0:3

(19:25, 16:25, 17:25)

Beauvais Oise: Jokanovic, Eithun (4), Sequeira (6), Bartik (21), Milivojevic (6), Javurek (2), Knezevic (libero) oraz Oivanen (1).

Itas Diatec Trentino: Winiarski (7), Piscopo (10), Grbic (4), Kaziyski (12), Birarelli (5), Vissotto (4), Bari (libero) oraz Żygadło, Stefanov (6), Della Lunga (2), Leonardi (1) i De Paola (1).