Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Pilanki nie dały rady siatkarkom Zariecze Odincowo

LM: Pilanki nie dały rady siatkarkom Zariecze Odincowo

Zespół Jerzego Matlaka - Farmuil Piła w meczu rozgrywek Ligi Mistrzyń przegrał z rosyjską drużyną Zariecze Odincowo 1:3. Była to druga porażka pilanek w tym sezonie LM.

Pierwszego seta pilanki rozpoczęły bardzo dobrze, na zagrywce pojawiła się Alena Hendzel, która swoimi zagrywkami rozbiła rosyjski zespół. Farmutil prowadził 4:0. Siatkarki Zariecze powoli zaczęły wchodzić w rytm meczu i również one zaczęły mocno serwować, doprowadzając do remisu po 5. Czas, o który poprosił Jerzy Matlak nie pomógł pilankom i na pierwszej przerwie technicznej Zariecze Odincowo prowadziło 8:5. Po przerwie Bednarek i Kosmatka wzięły ciężar gry na siebie i wyrównały straty, było po 8. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 13:12 dla Piły. Przy stanie 15:15 na boisku pojawiła się Teixeira, która zmieniła Kucharską. Na drugą przerwę techniczną Piła schodziła z jednopunktowym prowadzeniem 16:15. Po przerwie Pilanki zwiększyły swoją przewagę, i przy stanie 18:15 dla zawodniczek Jerzego Matlaka, trener Odincowa poprosił o czas. Po czasie Rosjanki odrobiły straty, jednak Farmutil nie oddał zwycięstwa i po długich wymianach, niesamowitych blokach i świetnych zagrywkach wygrał pierwszą partię 25:22.

II set rozpoczął się bardzo podobnie jak pierwszy, znów na zagrywce straszyła Hendzel, na bloku świetnie sprawowała się Bednarek i na pierwszej przerwie technicznej pilanki prowadziły 8:5. Jednak Rosjanki nie poddawały się i zdołały wyrównać do stanu po 10. W tym momencie o czas poprosił trener Matlak, po czasie Sokołowa zdobyła 11 punkt dla Zariecza. Rosjanki złapały drugi oddech i odskoczyły pilankom na 3 punkty, prowadząc 16:13. Po drugiej przerwie technicznej punkt dla Piły zdobyła Teixeira, a Sokłowa pomyliła się na ataku i znów mieliśmy remis po 17. Końcówka była bardzo nerwowa w obu drużynach, gra toczyła się na przewagi, pilanki nie wykorzystały niestety piłki setowej, nie pomógł czas dla Jerzego Matlaka i przegrały drugiego seta 26:24.

Początek trzeciego seta to dosyć wyrównana walka oby drużyn, jednak to Rosjanki schodząc na pierwszą przerwę techniczną, prowadziły 8:5. Po przerwie siatkarki z Odincowa zaczęły powiększać swoją przewagę i wkrótce prowadziły już pięcioma punktami (11:6). Pilanki próbowały zmniejszyć przewagę, jednak się nie udało i na drugiej przerwie technicznej Zariecze prowadzłoi 16:12. Przerwa tym razem nie pomogła Farmutilowi, Kosmatka i Teixeira pomyliły się w ataku. W drużynie Piły brakowało dobrego przyjęcie i kończących ataków, natomiast Rosjankom wszystko wychodziło. Pilanki schodziły z boiska pokonane 20:25.

Czwartego seta od mocnego uderzenia rozpoczęły Rosjanki, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły aż 8:0. Po przerwie pilanki w końcu postawiły skuteczny blok i zdobyły pierwszy punkt. Niestety Rosjanki grały bardzo konsekwentnie, wykorzystując najdrobniejsze błędy Farmutilu. Pilanki zostały całkowicie rozbite, a zawodniczki z Odincowa konsekwentnie powiększały swoją przewagę i tak na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:6. Gdy wydawało się, że jest po meczu, na zagrywkę weszła Bednarek, która zaserwowała 4 asy. Pilanki zerwały się i zaczęły powoli odrabiać straty, aż doprowadziły do remisu po 23. Mimo kilku piłek setowych nie udało się gospodyniom wygrać czwartej partii i doprowadzić do tie-breaka. Zariecze Odincowo wygrało czwartą partię 28:26 i całe spotkanie 3:1

Farmutil Piła – Zariecze Odincowo 1:3

(25:22, 24:26, 20:25, 26:28)

Farmutil Piła: Sadurek, Kosmatka, Kaczorowska, Bednarek, Kucharska, Teixeira, Maj oraz Hendzel, Szczygielska

Zariecze Odincovo: Walewska, Kriuczkova, Sokołova, Merkulova, Fatejeva, Rodriquez, Kakurina oraz Pronicheva, Shmeleva