Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Problem tkwi w głowach

Ljubo Travica: Problem tkwi w głowach

fot. archiwum

w 4. kolejce PlusLigi Asseco Resovia pokonała w Warszawie miejscową AZS Politechnikę 3:0 lecz jej gra wcale nie zachwycała. - Zawsze powtarzam, że najważniejsze jest wygrywanie meczów - mówi trener Ljubo Travica.

Kiedy zobaczymy efekty ciężkiej pracy pana i siatkarzy Resovii?

 

Ljubo Travica: – Zawsze powtarzam, że wynik jest ważny, że najważniejsze jest wygrywanie meczów. Jednak to jak obecnie pracujemy, nie pozwala nam jeszcze na osiągnięcie maksimum, na zaprezentowanie pełni możliwości. Zwycięstwo w Warszawie było nam potrzebne, wygraliśmy, a sztuką jest wygrać 3:0 grając słabiej. Wszystkie zespoły na początku sezonu mają jakieś problemy. Również my je mamy. Czas najlepszej gry przyjdzie wówczas, kiedy będzie miał przyjść. Miejmy nadzieje, że jak najszybciej. Teraz najważniejsza jest praca nad zespołem . 

Zawodnicy twierdzą, że są efekty wspólnej pracy. Na boisku jeszcze ich nie widać…

 

Pracujemy bardzo dobrze. Na treningach realizujemy coraz to nowe założenia, jednak w czasie meczów, na boisku jest to inny zespół ludzi. Pytam, gdzie jest problem? O tym rozmawiamy. Wiem, że ten problem tkwi w głowach. W ważnych sytuacjach, w ważnych meczach nie mamy prawdziwego, rzeczywistego lidera w zespole .

 

Wie pan już, kto mógłby nim być?

 

Lider sam musi wyjść z zespołu. Lidera się nie wybiera. To nie jest moja funkcja. Taki człowiek musi wyjść z grupy sam .

 

* rozmawiała Aleksandra Bluj (Nowiny)

źródło: Nowiny - gazeta codzienna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved