Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia: Niespodziewane emocje w 4. kolejce Superligi kobiet

Brazylia: Niespodziewane emocje w 4. kolejce Superligi kobiet

Patrząc na pary 4. kolejki Superligi kobiet, można było sądzić, że wyrównana walka będzie tylko w spotkaniach Finasy z Fiat/Minas i Sao Caetano z Rexoną. Paradoksalnie, w tych meczach walki właściwie nie było, ale klasę pokazały zespoły skazywane na pożarcie w innych spotkaniach.

Wicemistrzynie Brazylii – siatkarki Finasy/Osasco – na jedną porażkę 2:3 w 3. kolejce z Banespą, już sobie pozwoliły. Przewidywano przed meczem 4. kolejki, z ekipą Fiat/Minas, że tym razem nie będą chciały ponownie smakować goryczy porażki. Mało kto jednak przypuszczał, że będzie to mecz bez odrobiny historii, mimo że z udziałem dwóch czołowych ekip Superligi. Gospodyne z Osasco całkowicie zdominowały wydażenia na boisku. Dla podopiecznych Luizomara da Moury po 12 punktów zdobyły Paula Pequeno i Thaisa Menezes, którą wybrano najlepiej blokującą zawodniczką 4. kolejki. W ekipie z Belo Horizonte prym wiodła Priscila Daroit (14 pkt).

Na długo przed meczem Sao Caetano z mistrzyniami Brazylii – Rexoną-Ades, ostrzono sobie apetyty na znakomite widowisko. W końcu Sao Caetano zasiliły w tym roku gwiazdy tej miary co Fofao, Sheilla i Mari, a o sile Rexony nawet nie trzeba mówić – mówi o niej pięć mistrzowskich tytułów. Okazało się, że „z dużej chmury mały deszcz”. Mistrzynie rozprawiły się z gospodyniami w trzech szybkich setach. Wspaniale ich grę prowadziła najlepsza rozgrywająca 4. kolejki – Dani Lins, zaś defensywą Rexony bez zarzutu kierowała najlepiej broniąca zawodniczka 4. kolejki – Joyce „Joycinha” Silva. Dla pokazania jej wkładu w zwycięstwo można jeszcze dodać, że punktowała ona 20 razy dla Rexony, w tym pięciokrotnie blokiem. Gospodynie, podopieczne trenera Antonio Rizoli, zagrały tym razem słabszy mecz, a w ich szeregach w miarę przyzwoitą grę pokazały Sheilla Castro (12 pkt) i Edna Schilindwein (11 pkt).Całkowicie niespodziewanie, wspaniałe widowisko stworzyły w Ginasio Mackenzie drużyny gospodyń – Mackenzie Cia. do Terno i Brasil/Telecom. Faworyzowana ekipa gości natrafiła na świetnie dysponowany miejscowy zespół i z meczu który miał trwać „godzinę z prysznicem”, zrobiło się widowisko pięciosetowe, minimalnie wygrane w tie-breaku przez ekipę gości. Bohaterką spotkania była libero gospodyń – Tassia Silva, wybrana najlepszą libero i najlepiej przyjmującą zawodniczką 4. kolejki. Trochę jednak zabrakło wkładu pozostałych koleżanek, aby wygrać cały mecz. Choć i one nie grały źle. Najlepiej punktującymi zawodniczkami Mackenzie, były Mariana Costa (19 pkt) i Fernanda Silva (18 pkt). W ekipie zwycięskiej wyróżniły się Juliana Costa (20 pkt) i Elisangela Oliveira (16 pkt).

Dość łatwy łup punktowy zebrały siatkarki Volei Futuro w wyjazdowym meczu przeciwko bodaj najsłabszej w początkowej fazie rozgrywek drużynie – Cativa/Pomerode. W zwycięskiej drużynie bardzo dobrze zaprezentowała się Juliana Saracuza (ona i Edilma Costa zdobyły dla Futuro po 13 pkt). A że oprócz tego Saracuza punktowała na dużej skuteczności i była razem z Joycinhą najlepiej broniącą zawodniczką, wybrana została MVP 4. kolejki. Drużyna gospodyń grała bez wyrazu – 8 punktów zdobyła dla niej Marina Daloca.

Całkowicie podobny przebieg jak spotkanie Cativy z Futuro, miał kolejny mecz – rozegrane w Ginasio Marcelino Lopes, w Recife, spotkanie pomiędzy gospodyniami, Mauricio de Nassau i ekipą przyjezdną – Pinheiros/Blausiegel. Siatkarki przyjezdne wygrały w trzech szybkich setach. W ich barwach brylowały Fernanda Rodrigues (14 pkt, przy czym atakowała na dobrej skuteczności, zostając najlepiej atakującą zawodniczką 4. kolejki) i Ligia Reis (13 pkt). Dla gospodyń 9 punktów zdobyła Viviane Araujo.

Nadspodziewanie dobrze radzą sobie w kolejnych ligowych potyczkach debiutantki w Superlidze – siatkarki Praia Clube/Futel. W 4. kolejce pokonały na własnym boisku w tie-breaku, zdecydowanie wyżej od siebie notowaną Banespę. Mimo że w szeregach przyjezdnych zagrała najlepiej punktująca zawodniczka 4. kolejki – Cecilia „Ciça” Souza (22 pkt), do zwycięstwa to nie wystarczyło. Obok niej nieźle spisywała się Luciane Escouto (17 pkt). Gospodynie zawdzięczają sukces grze zespołowej – każda zawodniczka wniosła spory wkład w zwycięstwo. Najbardziej do sukcesu przyczyniły się tradycyjnie już Juliana Gomes (17 pkt) i Nayara Cruz (12 pkt).

Po czterech kolejkach Rexona i Brasil/Telecom są na czele tabeli z 8 punktami, jako dwie niepokonane jeszcze w tym sezonie drużyny. Finasa i Fiat/Minas mają po jednej porażce. Następna, 5. kolejka, będzie rozgrywana „na raty”. Zacznie się już jutro trzema meczami, a trzy kolejne odbędą się za tydzień. Najciekawiej w tej kolejce zapowiada się potyczka niepokonanych zespołów – Rexony-Ades i Brasil/Telecom.

Najlepsze zawodniczki 4. kolejki

Najlepsza punktująca:
 Cecilia "Ciça" Souza (Medley/Banespa-SP) - 22 pkt
Najlepsza atakująca:
 Fernanda Rodrigues (Pinheiros/Mackenzie-SP)
Najlepsza blokująca:
 Thaisa Menezes (Finasa/Osasco-SP)
Najlepsza zagrywająca:
 Cecilia "Ciça" Souza (Medley/Banespa-SP)
Najlepsza broniąca:
 Juliana Saracuza (Vôlei Futuro-SP)
 Joyce "Joycinha" Silva (Rexona-Ades-RJ)
Najlepsza rozgrywająca:
 Dani Lins (Rexona-Ades-RJ)
Najlepsza przyjmująca:
 Tássia Silva (Mackenzie/Cia. do Terno-MG)
Najlepsza libero:
 Tássia Silva (Mackenzie/Cia. do Terno-MG)

MVP 4. kolejki:
 Juliana Saracuza (Vôlei Futuro-SP)
 (1. w obronie, 3. w ataku, 5. w zagrywce)

Zobacz również:

Wyniki i tabela Superligi kobiet

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved