Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Filar Kapelus

Filar Kapelus

fot. archiwum

- W sezonie 2008/2009 nasza gra będzie opierała się na kilku filarach, a nie jak to wcześniej bywało - wyłącznie na Radku Rybaku - zapowiadał przed inauguracją PlusLigi trener Politechniki, Krzysztof Kowalczyk.

Szkoleniowiec nie rzucał słów na wiatr. Po czterech kolejkach ligowych zmagań wyraźnie widać, że Akademicy mają co najmniej trzy filary. Podstawowym, o dziwo, jest nie Rybak, a przyjmujący Serhiy Kapelus . Sympatyczny Ukrainiec w czterech spotkaniach zdobył aż 52 punkty, z czego zdecydowana większość to ataki z trudnych, sytuacyjnych piłek. W przyjęciu, mimo że rywale ostrzeliwują go niemiłosiernie, Serhiy radzi sobie naprawdę dobrze. – To jeszcze nie jest to, co mogę grać, nie jestem zadowolony ze swojej postawy – powiedział po jednym ze spotkań.

 

Pod względem ilości zdobytych punktów kapitana stołecznych – Radosława Rybaka wyprzedza również drugi z Ukraińców Iurij Gladyr . Mierzący aż 203 cm środkowy świetnie blokuje – ma na koncie już dwanaście punktowych bloków. Dorzuca do tego sześć asów serwisowych, a według trenera Kowalczyka, Gladyr w tym elemencie ma jeszcze wielkie rezerwy. 

Rybak z 46 „oczkami” jest na dzień dzisiejszy trzecim punktującym „Inżynierów”. Bezpośrednio za nim, z 35 punktami plasują się młodzi Karol Kłos i Andrzej Skórski , a dalej drugi atakujący Rafał Buszek .

 

Najlepiej punktujący „Inżynierowie” :

1. Serhiy Kapelus  - 52 punkty
2. Iurij Gladyr - 48
3. Radosław Rybak - 46
4. Karol Kłos - 35
Andrzej Skórski - 35
6. Rafał Buszek - 17

 

* Adrian Komorowski (www.azspw.com)

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved