Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: W derbach lepsza Victoria Wałbrzych

II liga mężczyzn: W derbach lepsza Victoria Wałbrzych

W derbowym pojedynku lepiej wypadli Wałbrzyszanie - po meczu stojącym na niezbyt wysokim poziomie, Victoria Wałbrzych pokonała Cuprum Lubin 3:0 i zdobyła cenny komplet punktów.

Inauguracyjna partia nie zapowiadała łatwej przeprawy wałbrzyszan. Do stanu 13:11 oba zespoły nie potrafiły wypracować przewagi, która mogłaby zadecydować o zwycięstwie. Dopiero po kiwce Bartosza Kisielewicza i bloku Jarosława Pizuńskiego wraz z kapitanem gospodarzy Piotrem Wierzbickim , wałbrzyszanie wyszli na 4-punktowe prowadzenie. Gdy na tablicy widniał wynik 23:17, na moment ożyły nadzieje gości na odwrócenie losów tegoseta. Środkowy Victorii Łukasz Jurczyński zaserwował w siatkę a następnie Marcin Oczkowski wraz z Marcinem Kozarem zablokowali atakującego Krzysztofa Zdrzałkę . Wtedy to trener Janusz Ignaczak zdecydował się na przysługującą przerwę w grze. Manewr ten poskutkował i kolejne dwie akcje to popis Johna Dekkera – skończył obie piłki, pieczętując zwycięstwo w pierwszym secie 25:19.

Drugi set rozpoczął się wyrównanie – oba zespoły szły punkt za punkt. W pierwszej akcji z prawego ataku Adam Pietrzak popisał się efektownym atakiem – odpowiedzią drużyny spod Chełmca było sprytne wykorzystanie zamieszania przy siatce przez Krzysztofa Zdrzałkę . Kolejne punkty padły łupem Victorii Wałbrzych. Już przy stanie 3:5 trener Piotr Szarejko zdecydował się wziąć czas. Decyzja okazała się słuszna, bowiem goście zaczęli grać mniej bojaźliwie. Gra się wyrównała lecz niesieni dopingiem kibiców gospodarze w końcowych momentach przejęli inicjatywę. Gdy na tablicy widniał wynik 22:17 wiadomo było, że tej partii nie można już przegrać. Mimo to, chwilowe rozluźnienie w szeregach Wierzbickiego i spółki doprowadziło do nieco nerwowej gry. Jednak przyjmujący lubińskiej ekipy Pietrzak serwując w siatkę, oddał i tym samym zakończył druga partię wynikiem 25:21 dla gospodarzy.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set rozpoczął od błędu odbicia Adam Pietrzak . Mimo przegranych wcześniejszych dwóch setów, lubinianie zaczęli grać z pełną mobilizacją i poświęceniem. Szybko zdobyli dwupunktową przewagę i kontrolowali przebieg gry na boisku. Przy stanie 15:17 trener Ignaczak zdecydował się na zmianę rozgrywających – Kisielewicza zmienił Maciej Leński . Kolejna akcja to zablokowanie Pizuńskiego przez Oczkowskiego i na tablicy widniał wynik 15:18. Ciężar gry w tym momencie wziął na siebie Krzysztof Zdrzałka , narzekający na uraz odniesiony podczas jednego z treningów, skutecznie atakując z prawego ataku .Wspólnie ze Sławomirem Kryplem zachęcał swoich kolegów do lepszej gry. Podobnie jak w secie drugim, siatkarze Victorii mogli liczyć na gorący doping kibiców, który sprawił, że wałbrzyszanie odrobili straty sięgające momentami nawet 5 punktów. Nieporozumienie w ekipie gości (sytuacyjna piłka spada w pole gry a później przez pojedynczy blok Dekkera nie mógł się przebić Damian Dykas ) doprowadziło do wyniku 19:20. Wypracowana przewaga zespołu Cuprum Lubin została zmarnowana – od stanu 21:22 nie zdobyli żadnego punktu z własnej akcji (22. oczko podarował gościom wcześniej wprowadzony Maciej Leński , popełniając błąd niesionej piłki). Efektownym zbiciem mecz zakończył John Dekker , potwierdzając swoją dobra dyspozycję w tym spotkaniu.

Victoria PWSZ Wałbrzych – MKS Cuprum Lubin 3:0

(25:19, 25:21, 25:22)

Składy drużyn:

Victoria PWSZ Wałbrzych: Wierzbicki, Dekker, Zdrzałka, Kisielewicz, Pizuński, Jurczyński, Krypel (libero) oraz Kwapisiewicz i Leński

MKS Cuprum Lubin: Kozar, Płotnicki, Dykas, Wojnowski, Pietrzak, Oczkowski, Malec (libero) oraz Sosiński

Sędziowie: Grzegorz Gałka oraz Piotr Włodarczyk