Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Kolejne zwycięstwo Orła Międzyrzecz

I liga mężczyzn: Kolejne zwycięstwo Orła Międzyrzecz

Międzyrzeczanie po raz trzeci z rzędu poczuli smak zwycięstwa i inkasując komplet punktów w meczu z Pronarem Hajnówka przesunęli się na piąte miejsce w tabeli.

Chociaż Hajnowianie przystąpili do meczu bez chorego Tomasza Knasieckiego, którego zastąpił Daniel Saczko, koniecznie chcieli zrehabilitować się za dwie porażki i właśnie w Międzyrzeczu zdobyć kolejne punkty.

Inauguracyjna partia rozpoczęła się szybkiego prowadzenia Orłów 4:1. Przy stanie 6:3 dla gospodarzy rozegrał się dramat miejscowych, bowiem kontuzji doznał Daniel Mróz. Zawodnik ten został natychmiast przewieziony do szpitala, a wstępna diagnoza brzmiała zerwanie więzadeł w kolanie. Na boisku w jego miejsce pojawił się Michał Lach, który wraz z kolegami pewnie punktował rywala. Goście z Hajnówki mieli wyraźne problemy przyjęciem szybujących zagrywek i po chwili było już 16:10 dla Orłów. W tym momencie trener Paweł Blomberg zdecydował się na podwójną zmianę. Za Konrada Woronieckiego wszedł Piotr Niemiec a za Marcina KoziołaBartosz Zrajkowski. Chwilę później zmieniony został Rafał Matusiak, a w jego miejsce pojawił się Artur Żyliński. Roszady kadrowe wybiły z rytmu dobrze grających międzyrzeczan na tyle, że goście zbliżyli się na dwa punkty (22:20). W świetle takich wydarzeń o czas poprosił szkoleniowiec Orła, Andrzej Stanulewicz. W końcówce walka toczyła się punkt za punkt, a ostatnie oczko w tej partii zdobył rozgrywający miejscowych, Maciej Fijałek (25:23).Set drugi z wysokiego ,,c” rozpoczęli gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenie 6:2. Szkoleniowiec gości natychmiast wziął czas i po chwili obraz gry diametralnie się zmienił. Zawodnicy Pronaru zablokowali najpierw Michała a później Przemysława Lacha, dwa asy serwisowe dołożył Sebastian Wójcik, skutecznymi atakami popisywał się Rafał Matusiak i efekcie goście zdołali najpierw doprowadzić do wyrównania, a później odskoczyć rywalowi na dwa punkty (10:8). Orły, podrażnione takim obrotem sprawy, ruszyły w pogoń za rywalem. Sygnał do odrobienia strat dał Adrian Hunek, który pojedyńczym blokiem zatrzymał Rafała Matusiaka, a w kolejnej akcji, po długiej wymianie zdobył ważny punkt. Gdy na tablicy widniał remis 19:19 rozpoczął się koncert gry Macieja Kordysza. Przyjmujący gospodarzy popisał się dwoma asami serwisowymi oraz pewnym atakiem zakończył seta(25:22).

Hajnowianie przystąpili do trzeciej partii z Piotrem Niemcem oraz Arturem Żylińskim. Dzięki szybkim wystawom Konrada Woronieckiego oraz skuteczności w bloku Łukasza Staniewskiego, goście objęli prowadzenie 4:1. Międzyrzeczanie szybko wzięli się za odrabianie strat i po skutecznej grze braci Lachów doprowadzili do remisu po 7. Od tego momentu Orły zaczęły uciekać rywalowi. Skutecznie funkcjonował międzyrzecki blok, kilka ważnych piłek wybronił libero gospodarzy, Krystian Pachliński, swoje punkty dołożyli Krzysztof Hajbowicz oraz Maciej Kordysz i gospodarze wyszli na prowadzenie 17:12. Bezpieczną zaliczkę punktową międzyrzeczanie utrzymali do końca i w efekcie wygrali pewnie do 19. Ostatni punkt podarował miejscowym Piotr Niemiec, który popełnił błąd w polu serwisowym.

MVP spotkania został Maciej Kordysz, lecz na wyróżnienie z pewnością zasłużyli debiutujący przed własną publicznością Przemysław oraz Michał Lachowie.


Po meczu powiedzieli:

Sebastian Wójcik (Pronar Hajnówka): – Walczyliśmy na tyle, na ile mogliśmy. Orzeł postawił nam dzisiaj bardzo trudne warunki. Mieli wspaniały doping, walczyli i wygrali zasłużenie. Myślę, że o naszej porażce zadecydowało to, że nie mogliśmy poradzić sobie z ich szybującymi zagrywkami. Być może zabrakło też z naszej strony koncentracji oraz solidności w końcówkach setów.

Maciej Kordysz (Orzeł Międzyrzecz): – O naszym zwycięstwie zadecydowało to, że mamy silny zespół oraz nasze dwa poprzednie wygrane spotkania, które dały nam wiarę we własne siły. Teraz to my nie musimy obawiać się rywali tylko oni nas. To, co założyliśmy sobie przed meczem spełniało się. Zagraliśmy dobrze zagrywką, wychodziło nam przyjęcie, a Maciek Fijałek mógł robić wszystko na rozegraniu.

Orzeł Międzyrzecz- Pronar Hajnówka 3:0

(25:23, 25:22, 25:19)

Składy zespołów:

Orzeł: Fijałek, Kordysz, Hunek, Lach Przemysław, Mróz, Hajbowicz, Pachliński (libero) oraz Lach Michał

Pronar: Woroniecki, Kozioł, Matusiak, Wójcik, Staniewski, Jaskulski, Saczko (libero) oraz Żyliński, Niemiec i Zrajkowski

Zobacz również:

Wyniki 6. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved