Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: ZAKSA obroniła trzy punkty w meczu z Jadarem

PlusLiga: ZAKSA obroniła trzy punkty w meczu z Jadarem

Pierwsze dwa sety w Kędzierzynie nie wskazywały, aby Jadar mógł nawiązać walkę z ZAKSĄ. Tymczasem dopiero w "maratońskiej", czwartej odsłonie, gospodarze - przy dużym szczęściu - obronili trzy punkty do ligowej tabeli.

Zajmujący po trzech kolejkach 3. miejsce w tabeli PlusLigi zespół z Kędzierzyna-Koźla podejmował na własnym parkiecie Jadar Radom. Krzysztof Stelmach przed rozpoczęciem meczu zapytany o to, jak należy potraktować ten mecz odpowiedział: – Musimy dać z siebie 100% naszych możliwości . Ostatecznie ZAKSA miała bardzo trudną przeprawę, a Jadar zdobył pierwszego seta w nowym sezonie.

W pierwszym secie od początku swój styl narzucili gospodarze, którzy głównie dzięki dobrym atakom kanadyjskiego przyjmującego Terenca Martina , sporej ilości błędów w przyjęciu zagrywki po stronie Jadaru wypracowali sobie 4 punktową przewagę punktową prowadząc 8:4 na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie zespołów na parkiet po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, co prawda goście zerwali się jeszcze do odrabiania strat (17:15), ale końcówka pierwszego seta należała do kędzierzynian, którzy wygrali tego seta 25:20.

Druga osłona spotkania w początkowej fazie to skuteczna gra gości, czego efektem było niespodziewane prowadzenie Jadaru. Radość gości trwała jednak krótko, bowiem gospodarze szybko odrobili straty i wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W tym secie oba zespoły popełniały sporo niewymuszonych błędów. Na drugiej przerwie technicznej ZAKSA prowadziła 16:12. Po powrocie z przerwy technicznej podopieczni trenera Stelmacha kontrolowali sytuację na parkiecie. Ostatni punkt w tym secie zdobył asem serwisowym Dominik Witczak ustalając wynik seta na 25:17

Trzecia partia to dobra postawa siatkarzy z Radomia, którzy głównie dzięki skutecznej grze w kontrataku i zaskakującemu rozegraniu piłki przez Jarosława Maciończyka mogli myśleć o powrocie do gry w tym secie i meczu. Przez cały trzeci set radomianie grali równo i mimo pogoni punktowej kędzierzynian Jadar wygrał tego seta do 21.

Set czwarty okazał się ostatnim, ale zarazem najbardziej emocjonującym w całym meczu. Od początku seta gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z ekip nie chciała sprzedać tanio skóry w tym secie, czego efektem była dramatyczna końcówka, którą lepiej nerwowo wytrzymali gospodarze wygrywając tego seta na przewagi 36:34 i w całym meczu 3:1.

Czwarte zwycięstwo ZAKSY stało się faktem. Swoją postawą drużyna z Kędzierzyna-Koźla potwierdziła dobre przygotowanie do sezonu zdobywając kolejne trzy punkty.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jadar Radom 3:1

(25:20, 25:17, 21:25, 36:34)