Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Pojedynek na szczycie

PlusLiga Kobiet: Pojedynek na szczycie

fot. archiwum

W trzeciej kolejce PlusLigi Kobiet najbardziej emocjonująco zapowiada się pojedynek dwóch dotychczas niepokonanych drużyn, czyli Aluprofu Bielsko-Biała i AZSu Białystok. Oba zespoły myślą o podtrzymaniu zwycięskiej passy, szykuje się zatem dobre siatkarskie widowisko.

Siatkarki z Białegostoku już w pierwszej kolejce sprawiły sporą niespodziankę zwyciężając wicemistrzynie Polski. Podopieczne Dariusza Luksa zagrały bardzo dobre spotkanie, a zawodniczki z Piły sprawiały wrażenie jakby były zaskoczone tak dobrą postawą swoich przeciwniczek. W kolejnym spotkaniu drużyna z Białegostoku po zaciętej walce okazała się lepsza od Calisii Kalisz. Teraz czas na pokazanie pazurków w pojedynku z zespołem prowadzonym przez Igora Prielożnego .

 

Na początek rozgrywek PlusLigi Kobiet naszpikowana gwiazdami ekipa z Bielska-Białej nie miała większych problemów z pokonaniem Centrostalu, zaś w drugiej kolejce Aluprof okazał się lepszy od prowadzonej przez Romana Murdzę mieleckiej Stali. Jednak należy pamiętać, że podopieczne Igora Prielożnego we wtorek rozegrały spotkanie w ramach Pucharu CEV. Mecz był dość wyrównany, a ambitnie grające Greczynki urwały seta siatkarkom Aluprofu. Pucharowy pojedynek pokazał, że zawodniczki z Bielska-Białej miały spore kłopoty z przyjęciem serwisów rywalek i wydaje się, iż to właśnie skuteczna zagrywka może być kluczem do szyfru i doprowadzić AZS Białystok do jakże cennego zwycięstwa nad podopiecznymi Igora Prielożnego. 

Wydaje się, że na papierze faworytem jest drużyna z Bielska-Białej, ale nie należy zapominać o tym, iż siatkówka to taka gra, w której pieniądze nie grają i wszystko zdarzyć się może! Przecież nie raz i nie dwa murowany faworyt był ogrywany przez ligowego średniaka. Warto pamiętać o tym, że siatkarki AZSu Białystok sprawiły już jedną niespodziankę i zapewne zrobią wszystko, aby po raz kolejny urwać choćby jedno oczko renomowanemu rywalowi. Z pewnością ambitne i waleczne białostoczanki łatwo skóry nie sprzedadzą. Czy więc akademicka drużyna podtrzyma zwycięską passę? A może to podopieczne Igora Prielożnego okażą się lepsze i powrócą na fotel lidera PlusLigi Kobiet? Wszystko będzie jasne już w sobotę wieczorem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved