Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Kolejna porażka siatkarek Częstochowianki

II liga: Kolejna porażka siatkarek Częstochowianki

Kolejnej porażki przed własną publicznością doznały zawodniczki Domex AJD Częstochowianka. Tym razem uległy 1:3 faworyzowanemu zespołowi PLKS Pszczyna.

Mimo wyraźnej porażki podopieczne trenera Pawła Kapicy zagrały bardzo ambitnie, udowadniając że drzemie w nich spory potencjał, a słabe wyniki są efektem braku doświadczenia. Pierwszy set spotkania rozpoczął się od prowadzenia PLKS-u 1:6, wtedy to o pierwszą przerwę na żądanie poprosił trener miejscowych. Interwencja ta jednak przyniosła tylko chwilowe uspokojenie, gdyż po skutecznych zagrywkach Izabeli Placek pszczynianki prowadziły 9:22, by ostatecznie zwyciężyć bardzo pewnie 25:13.

Drugą odsłonę tego spotkania fantastycznie rozpoczęła rozgrywająca Domexu Aneta Maciejewska, która popisała się asem serwisowym. Jednak w dalszej części tego seta to PLKS był stroną decydującą, a kolejne fantastyczne zagrywki Izabeli Placek, Magdaleny Łebkowskiej czy Agnieszki Buzały siały postrach wśród gospodyń w efekcie czego pszczynianki zwyciężyły drugą partię do 18.

Trzecia, najbardziej wyrównana partia spotkania przyniosła upragnione zwycięstwo częstochowiankom, na pochwałę zasługuje cała drużyna, z liderką Wiesławą Siudą na czele. Po trzymającym do ostatniej piłki nielicznie zgromadzoną publiczność Domex zwyciężył 25:23, sprawiając jednocześnie że zespół z Pszczyny stracił pierwszego seta w sezonie.

Czwarta odsłona miała bardzo bardzo wyrównany początek do stanu 8:8, wtedy po autowej zagrywce Kamili Krzyżanowskiej w polu serwisowym pojawiła się kapitan PLKS. Mimo rotacji w składzie i przerw na żądanie Placek serwowała jak z nut, opuszczając pole zagrywki po serwisie aut przy stanie 9:15. Przerwa w koncercie nie pszczynianek nie trwała zbyt długo, gdyż po chwili, po autowym serwisie Anety Maciejewskiej, to zespół gości ponownie zagrywał. Dokładnie Agnieszka Mitręga, która opuściła pole zagrywki po serwisie w siatkę przy stanie 10:24. Ostatecznie PLKS zwyciężył tą partię 25:11, a cały mecz 3:1.

Po meczu trener gospodyń Paweł Kapica powiedział, że cieszy wygrany set, jednak zdarzają się jeszcze bezmyślne przestoje. Jest to jest zespół przyszłościowy, którego stać na dobre wyniki ale dopiero w przyszłości.

Domex AJD Częstochowianka – PLKS Pszczyna 1:3

(13:25, 18:25, 25:23, 11:25)

Domex AJD Częstochowianka: Siuda(k), Bury(l), Krzyżanowska, Duczmal,