Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: W „polskiej” grupie Iskra lepsza od Panathnaikosu

LM: W „polskiej” grupie Iskra lepsza od Panathnaikosu

W grupie F Ligi Mistrzów drużyna Iskry Odincowo pokonała 3:0 grecki zespół Panathinaikosu Ateny. W tej grupie występują także siatkarze PGE Skry Bełchatów.

To jest trudna grupa. Wszystkie zespoły mają równe szanse – mówił przed meczem trener Zoran Gajić. Jego zawodnicy narzekali na mikrourazy. Alexiej Kuleshov dołączy do zespołu dopiero 9 listopada.

Pierwszy set spotkania nie rozpoczął się dobrze dla gospodarz – Iskry Odincowo. Skuteczny blok Greków, połączony z dobrymi atakami, sprawił, że Panathinaikos prowadził 5:2. Skutecznie w Iskrze grał Andriej Jegorczew, dzięki któremu Rosjanie utrzymywali kontakt punktowy. W końcówce gra bardzo się wyrównała i oba zespoły stoczyły walkę na przewagi. Ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którzy wygrali 27:25.

W drugim secie Panathinaikos ponownie próbował odskoczyć na początku na kilka punktów. Ale tym razem gra wyrównała się wcześniej niż w poprzednim secie. W Iskrze bardzo dobrze spisywał się Giba. W końcowej partii seta znów w obu drużynach rządziły emocje i nerwy. Gospodarze umieli wykorzystać jednak przewagę własnego boiska i zwyciężyli 26:24.

Trzecia partia mało różniła się od poprzednich. Panathinaikos rozpoczął dobrze w bloku, ale siatkarze Iskry, zmotywowani prowadzeniem w setach 2:0, nie zamierzali odpuszczać. W tym secie zdecydowanie szybciej zdobyli prowadzenie i wygrali 25:20. Tym samym w całym meczu padł wynik 3:0 dla Iskry Odincowo.

Z Rosjanami PGE Skra Bełchatów zagra u siebie 10 grudnia.

Iskra Odińcowo – Panathinaikos Ateny 3:0

(27:25, 26:24, 25:20)