Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dąbrowa Górnicza, czyli dobry znak dla siatkarek Centrostalu

Dąbrowa Górnicza, czyli dobry znak dla siatkarek Centrostalu

fot. archiwum

- Graliśmy nie najlepiej, a wygraliśmy 3:0. To znaczy, że w zespole tkwią jeszcze niewykorzystane rezerwy - wspomina mecz z MKS Dąbrową Górniczą Piotr Makowski, szkoleniowiec GCB Centrostalu.

Siatkarki bydgoskie rozegrały do tej pory dwa spotkania w PlusLidze Kobiet. Po pierwszym, przegranym bardzo wyraźnie i zdecydowanie w trzech setach w Bielsku-Białej, nastroje były minorowe. Faworytem był wprawdzie Aluprof, ale jego przewaga była większa, niż się spodziewał bydgoski zespół.

 

Dlatego po zwycięstwie w drugim spotkaniu z MKS Dąbrowa Górnicza w klubie odetchnięto z ulgą – Ciężar spadł mi z serca – powiedział po tym meczu Makowski . Po nim siatkarki GCB Centrostalu, podobnie jak cała PlusLiga Kobiet, miały dwutygodniową przerwę z powodu Wszystkich Świętych 

Ale tylko od ligi, bo nie było oczywiście żadnego odpoczynku od treningów. W piątej trenowaliśmy na sali i w siłowni. Wolne zawodniczki miały tylko w sobotę i niedzielę. Dziewczyny pojechały na groby i od razu po powrocie przygotowujemy się do trzeciego pojedynku – opowiada Makowski.

 

Szkoleniowiec GCB Centrostalu analizował grę swoich podopiecznych w spotkaniu z Dąbrową Górniczą – Oglądałem uważnie nagranie. Jedno może cieszyć. Przy naszej nie najlepszej grze i popełnianych błędach wygraliśmy go 3:0. Mamy więc rezerwy. Nie w wynikach, bo więcej już się wydać nie da, ale w naszej postawie. To cieszy – stwierdza Makowski.

 

W trzecim spotkaniu bydgoszczanki napotkają po raz pierwszy na przeciwnika teoretycznie słabszego od siebie. Gedania, dawniej Gdańsk, a dziś Żukowo, jest w kryzysie spowodowanym przez sprawy finansowe. Gra w miasteczku, kilkanaście kilometrów na zachód od Trójmiasta.

 

Hali nie znamy, ale skoro ma licencję, więc jest jak inne. Będziemy trenowali w sobotę przed meczem, wtedy się z nią zapoznamy. Szanujemy naszego przeciwnika, a szanse oceniam na 50 do 50 – wyjaśnia Makowski.

 

Jego zdaniem możliwości GCB Centrostalu w tym sezonie będzie można poznać po piątej kolejce. Wtedy bydgoszczanki będą miały już za sobą mecze z Aluprofem, MKS Dąbrową Górniczą i Gedanią oraz Gwardią Wrocław i Stalą Mielec.

 

*Autor – Wojciech Borakiewicz

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved