Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Porażka AZS-u Olsztyn

Puchar CEV: Porażka AZS-u Olsztyn

W Bielogrodzie niespodzianki nie było. Miejscowy Lokomotiv 3:0 pokonał podopiecznych Mariusza Sordyla w 1/16 finału Pucharu CEV. Rewanż w Olsztynie już za tydzień.

Nie udał się wyjazd olsztyńskich siatkarzy do rosyjskiego Biełgorodu. AZS UWM przegrał z naszpikowanym gwiazdami Lokomotivem 0:3. Spotkanie było rozgrywane w ramach europejskiego Pucharu CEV.

Najwięcej problemów goście sprawili Rosjanom w pierwszym secie. Przy prowadzeniu gospodarzy 24:20, podopieczni Mariusza Sordyla zdołali ugrać jeszcze trzy punkty. Jednak przegrali tę partię 23:25. Druga odsłona to koncertowa gra Rosjan. W pewnym momencie na tablicy wyników pojawił się nawet rezultat 19:9. Lokomotiw wygrał ostatecznie tego seta do 17.

Nieco lepiej Polacy zaprezentowali się w trzecim secie, w którym prowadzili nawet 7:4. Tyle, że to przeciwnicy schodzili na pierwszą przerwę techniczną z przewagą jednego punktu. Od tego momentu „lokomotywa” z Biełgorodu nabrała rozpędu. Efektem było objęcie prowadzenia 14:9. Olsztynianie zdołali się zbliżyć na trzy punkty (21:18), ale Rosjanie wygrali pewnie i ten set, a w konsekwencji cały mecz 3:0.

Najwięcej punktów w ekipie z Olsztyna zdobył Olli Kunnari (11 pkt.), zaś w ekipie z Biełgorodu najwięcej punktował Gundars Celitans (17 oczek). Przypomnijmy, że transfer Łotysza Celitansa był jednym z ważniejszych w rosyjskiej ekstraklasie. Był on bowiem najskuteczniejszym graczem francuskiej ligi poprzedniego sezonu.

Mecz trwał 79 minut, a na trybunach zasiadło około 3,2 tysiąca widzów. Według statystyk opublikowanych przez klubową stronę Lokomotivu, wśród polskich środkowych lepszy okazał się Wojciech Grzyb (skuteczność ataku 50%). Jego kolega spod siatki – Tomasz Kowalczyk miał zaledwie 38% skuteczności. W całym meczu rywale z Rosji zagrali cztery asy serwisowe. Polskiej ekipie w tym elemencie szczęście nie sprzyjało.

Przegraliśmy 0:3, Pierwszy set był bardzo wyrównany. Dopiero w drugim gospodarze zaczęli grać lepiej, a my przestaliśmy sobie radzić. W trzecim próbowaliśmy się podnieść, również był wyrównany. Myślę, że nie zagraliśmy na takim poziomie, jak potrafimy i dlatego przegraliśmy. Nie mogę ustalić jednej przyczyny przegranej. Myślę, że zabrakło wszystkiego po trochu. – powiedział po meczu Paweł Zagumny

Gdybyśmy zagrali lepiej zagrywką, może wynik byłby inny – mówi Leszek Urbanowicz, II szkoleniowiec i kierownik drużyny. – Nie zrobiliśmy rywalom krzywdy w tym elemencie. Włożyliśmy w ten mecz wiele sił. Przeciwnicy wystąpili w najsilniejszym składzie i naprawdę zaprezentowali się znakomicie.

Rewanżowe spotkanie w najbliższą środę w hali Urania. Początek o godz. 18. Bilety na mecz posiadacze karnetów na dużą trybunę mogą nabywać jutro i pojutrze, w godz. 12-15, w siedzibie klubu w Kortowie. Pozostali kibice po wejściówki mogą się zgłosić 10 i 12 listopada.

Lokomotiv Bielogrod – AZS Olsztyn 3:0

(25:23, 25:17, 25:22)

Skład:

Lokomotiv: Celitans (17), Kosariev (13), Choroszew (8), Tietiuchin (11), Chamuckich (5), Szestak (5), Domingos (libero) oraz Fomenko, Baranov

AZS UWM: Zagumny (2), Szymański, Kunnari (11), Siezieniewski (5), Grzyb (6), Kowalczyk (6), Andrzejewski (libero) oraz Oczko, Józefacki (7), Wawrzyniak