Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kadeci z Wielunia i Bełchatowa sparowali na remis

Kadeci z Wielunia i Bełchatowa sparowali na remis

Kadeci z Wielunia i Bełchatowa sparowali ze sobą w zeszłym tygodniu. Trenerzy obu ekip umówili się na czterosetowy pojedynek, który zakończył się remisem.

Pierwszy set zapowiadał się dla Siatkarza optymistycznie – niestety nawet prowadzenie 24:22 nie zapewniło im wygranej. Zepsuta zagrywka i kilka prostych błędów pozwoliły odrobić straty przeciwnikom, którzy chwilę potem gorliwie wykorzystali piłkę setowa. Niedokładne wystawy piłek na skrzydła w drużynie Pamapolu w końcówce drugiego seta, pomogły gospodarzom przy stanie 18:18 zdobywać decydujące punkty i zapisać drugą wygraną na ich konto.

Kolejne dwie partie na szczęście przebiegały już pod dyktando Wielunia, który od początku utrzymywał dużą przewagę punktową. Bełchatowianie wprawdzie odrabiali w końcówkach setów, ale wysiłki te nie wystarczały, by dogonić i zostawić przyjezdnych w tyle… W meczu zagrali wszyscy zawodnicy Siatkarza – w każdym z setów na boisko wybiegała inna szóstka. Najlepiej zaprezentowali się: w ataku – Przemysław Brożyna, w przyjęciu – Przemysław Gibek. Słabszy występ zanotował tym razem libero, Bartłomiej Łuczak. Gorzej niż zwykle wypadli podopieczni trenera Leszka Pałygi na zagrywce.Zanotować trzeba, że Skra jest silnym fizycznie zespołem. Wyselekcjonowani zawodnicy pochodzą z całej Polski, jednak poza podstawową szóstką drużyna nie jest już tak mocna – w przeciwieństwie do zespołu z Wielunia, który posiada bardziej wyrównany skład. Rozegrany sparing i przebieg meczu pozwalają sądzić, że w przypadku awansu do finałów wojewódzkich, Siatkarz Wieluń będzie się w tej walce liczył.

Skra I Bełchatów – Siatkarz I Wieluń 2:2

(26:24; 25:21; 22:25; 23:25)

źródło: siatka.wielun.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved