Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kadeci z Wielunia i Bełchatowa sparowali na remis

Kadeci z Wielunia i Bełchatowa sparowali na remis

Kadeci z Wielunia i Bełchatowa sparowali ze sobą w zeszłym tygodniu. Trenerzy obu ekip umówili się na czterosetowy pojedynek, który zakończył się remisem.

Pierwszy set zapowiadał się dla Siatkarza optymistycznie – niestety nawet prowadzenie 24:22 nie zapewniło im wygranej. Zepsuta zagrywka i kilka prostych błędów pozwoliły odrobić straty przeciwnikom, którzy chwilę potem gorliwie wykorzystali piłkę setowa. Niedokładne wystawy piłek na skrzydła w drużynie Pamapolu w końcówce drugiego seta, pomogły gospodarzom przy stanie 18:18 zdobywać decydujące punkty i zapisać drugą wygraną na ich konto.

Kolejne dwie partie na szczęście przebiegały już pod dyktando Wielunia, który od początku utrzymywał dużą przewagę punktową. Bełchatowianie wprawdzie odrabiali w końcówkach setów, ale wysiłki te nie wystarczały, by dogonić i zostawić przyjezdnych w tyle… W meczu zagrali wszyscy zawodnicy Siatkarza – w każdym z setów na boisko wybiegała inna szóstka. Najlepiej zaprezentowali się: w ataku – Przemysław Brożyna, w przyjęciu – Przemysław Gibek. Słabszy występ zanotował tym razem libero, Bartłomiej Łuczak. Gorzej niż zwykle wypadli podopieczni trenera Leszka Pałygi na zagrywce.

Zanotować trzeba, że Skra jest silnym fizycznie zespołem. Wyselekcjonowani zawodnicy pochodzą z całej Polski, jednak poza podstawową szóstką drużyna nie jest już tak mocna – w przeciwieństwie do zespołu z Wielunia, który posiada bardziej wyrównany skład. Rozegrany sparing i przebieg meczu pozwalają sądzić, że w przypadku awansu do finałów wojewódzkich, Siatkarz Wieluń będzie się w tej walce liczył.

Skra I Bełchatów – Siatkarz I Wieluń 2:2

(26:24; 25:21; 22:25; 23:25)

źródło: siatka.wielun.pl