Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Farmutil rozpoczyna zmagania w Lidze Mistrzyń

Farmutil rozpoczyna zmagania w Lidze Mistrzyń

Farmutil Piła stoi przed niełatwym zadaniem w meczu inauguracyjnym Ligi Mistrzyń. Na pierwszy ogień przyjdzie im zmierzyć się z obrońcą trofeum, siatkarkami Colussi Perugia.

Co prawda nie jest to już ta sama Perugia, która wygrywała te elitarne rozgrywki, ponieważ opuściło ją kilka podstawowych zawodniczek takich jak Mirka Francia czy też największa gwiazda Perugii Simona Gioli, jednak klub postarał się o uzupełnienie braków ściągając miedzy innymi mistrzynie świata z 2002 roku Elise Togut.

Farmutil także opuściło kilka klasowych zawodniczek, choćby Katarzyna Skorupa czy też Yuliya Shelukhina. Jednak trener Matlak nie raz już pokazał, że mimo braków kadrowych potrafi osiągać sukcesy i to nie tylko na arenie krajowej. Właśnie rok temu Pilanki jadąc do Włoch na mecz w Lidze Mistrzyń z Monte Schiavo Banca Marche Jesi były przez wszystkich skazane na porażkę, nie poddały się jednak i pokonały włoską ekipę gładko 3:0.Farmutil w tym sezonie wzmocniły rozgrywająca reprezentacji Polski Milena Sadurek, libero Paulina Maj, na przyjęciu Joanna Frąckowiak i Marta Szczygielska oraz na środku siatka objawienie zeszłego sezonu Białorusinka Alena Hendzel. Czy pilanki dadzą radze pokonać włoską ekipę? Obu zespołom nie wiedzie się najlepiej w lidze, oba zespoły są głodne sukcesu.

Pilanki do Italii wyruszyły wczoraj o godzinie 4.00. Najpierw autokarem udały się na warszawskie Okęcie, skąd z dwudziestominutowym opóźnieniem odleciały do Rzymu. Po blisko piętnastogodzinnej podróży podopieczne Jerzego Matlaka zameldowały się na miejscu w Perugii. – Jest ciepło. 22 stopnie Celcjusza w listopadzie, to temperatura o jakiej w Polsce można tylko pomarzyć – mówiły zgodnie siatkarki wicemistrza Polski.

źródło: inf. własna, nafta.pila.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved