Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ekstrim przeprowadził selekcje

Ekstrim przeprowadził selekcje

Wczoraj w sali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach (ul. Piękna), odbył się pierwszy trening dziewczynek uczęszczających do trzecich klas podstawowych. Po raz pierwszy w historii Klubu Rekreacyjno-Sportowego Ekstrim Gorlice został zastosowany nowy system selekcji dzieci do tego klubu.

W szkołach podstawowych na terenie miasta i gminy Gorlice trenerzy klubowi Janusz Wojdyła i Krzysztof Mrozek przeprowadzali testy ogólnosprawnościowe. Ponadto 100 osobowa grupa dziewczynek z rocznika 1999 wraz z rodzicami uzupełniała ankiety, które miały na celu prognozowania predyspozycji dziewcząt do uprawiania piłki siatkowej. Materiały te zostały opracowane przez specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i są one od lat wykorzystywane przez inne kluby sportowe przy naborach.

Ostatecznie wyselekcjonowano grupę 20 dziewczynek, które uzyskały najlepsze wyniki i wczoraj po raz pierwszy uczestniczyły w inauguracyjnych zajęciach. Treningi odbywać będą się trzy razy w tygodniu w sali sportowej MZS nr 1 w Gorlicach i trwać będą przez 60 minut. W poniedziałek i środę rozpoczynają się o godzinie 16.30 a w piątek o 17.00. Pierwsze zajęcia z dziewczynkami poprowadziła pani Ewa Piecuch.Warto wspomnieć, że realizacja tego pomysłu była możliwa dzięki majowej wizycie prezesa Ekstrimu Gorlice pana Marka Wójtowicza w Biłgoraju. Właśnie podczas wizyty w II ligowym klubie piłki siatkowej kobiet UKS Szóstka Biłgoraj dowiedział się o możliwości przeprowadzana w taki sposób selekcji do grup początkujących. Od tego roku taki system selekcji do grup początkujący również obowiązywać będzie w gorlickim Ekstrimie.

źródło: ekstrim.gorlice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved